Po raz kolejny w kręgu środowiska druku 3D pojawia się sportowa osobowość. Jeszcze niedawno swoje zaangażowanie w bicie rekordu Guiness’a na najwyższą rzeźbę drukowaną 3D wykazał Robert Lewandowski. Tym razem aktywnością w tym kierunku pochwalić się może inny piłkarz, Ian Wright. Były reprezentant Anglii, co prawda już dawno powiesił swoje buty na kołku, lecz mnóstwo strzelonych, często niekonwencjonalnych bramek na zawsze zapadło w pamięć licznym brytyjskim kibicom. Jego przebojowość oraz ekscentryczny styl skłoniły jedną z firm w branży do rozpoczęcia współpracy.

Angielski Floreon, producent filamentów z ekologicznych tworzyw sztucznych postanowił zainicjować konkurs na projekt okularów drukowanych 3D dla ex-piłkarza. Ich flagowy materiał o tej samej nazwie powstał przy kooperacji z Uniwersytetem w Sheffield. Kompozyt PLA oraz struktur uzyskiwanych ze źródeł roślinnych, w pełni odnawialnych w skali rocznej jest wg twórców 4 razy bardziej wytrzymały od odpowiedników. Chroniony patentem produkt ma zapewnić szersze możliwości zastosowań, a w uzyskaniu popularności pomoże… właśnie Ian Wright – strzelec ponad 230 bramek w angielskiej ekstraklasie.

Uczestnicy konkursu o niebanalnej nazwie “#Design it Wright!” mają za zadanie stworzenie stylowych okularów do druku 3D, które będą pasowały do zawadiackiego sposobu bycia Anglika. By podkreślić dynamikę jego życia wystarczy wspomnieć o ośmiu dzieciach… z czterema żonami. Taki obrót spraw sugeruje, że rywalizacja o jego aprobatę względem zaprojektowanych modeli może być trudna. Walczyć jest jednak o co.

wright_1

Zwycięzca stanie się szczęśliwym posiadaczem drukarki 3D Ultimaker 2+ oraz rocznego zapasu ekologicznych filamentów. Dodatkowo zostanie ambasadorem marki Floreon oraz najważniejsze – spotka się z panem Wright’em osobiście oraz otrzyma jego autobiografię pt. “Mr Wright”.  Firma Bespoke Eyewear, opiekująca się gwiazdą, zafunduje najlepszemu projektantowi także zestaw własnych okularów. Stratni nie będą również pozostali wyróżnieni na podium. W ich ręce trafią kolejno 24 oraz 12 rolek filamentów wraz z podpisaną książką.

Były zawodnik m.in. Arsenal’u Londyn jest podekscytowany byciem częścią firmy Floreon oraz wzięciem udziału w projekcie. Jak sam mówi, kreowanie lepszej przyszłości jest dla niego pasjonujące, a produkcja ekologicznych tworzyw sztucznych doskonale wpisuje się w ochronę naszego środowiska. Idea konkursu jest ciekawa i choć do działania motywuje głównie osoba Wright’a , wygranym wydaje się być w tym meczu każdy.

Kliknij, aby wziąć udział!

Źrodło: floreon.com / tctmagazine.com

Maciek Stoczkiewicz
Absolwent Fizjoterapii, student Inżynierii Biomedycznej, w wolnych chwilach biega za piłką albo szuka swojego miejsca na Ziemi.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D