Zdjęcie ze smutnym Keanu Reevesem jedzącym bułkę należy do grona najpopularniejszych memów internetowych wszech czasów. Gdy dwa lata temu w serwisie SHAPEWAYS pojawiła się możliwość zamówienia pełno kolorowej figurki aktora wydrukowanej w technologii proszkowej, wydruk ten stał się jednym z symboli druku 3D na świecie i do tej pory należy do grona najpopularniejszych modeli w serwisie. Niedawno Alexis Madigral, redaktor portalu Atlantic zrealizował ciekawy projekt w postaci serii zdjęć przedstawiających figurkę Smutnego Keanu w najprzeróżniejszych miejscach. Tuż przed świętami opublikował album ze zdjęciami ułożonymi w nieco absurdalną historię.

Sad Keanu

Zanim przejdę dalej, pragnę zaznaczyć, iż nie jestem ani fanem Keanu Reevesa ani jednym z wielu krytyków jego talentu – aktor jest mi w sumie obojetny. Nie mniej jednak sama figurka Smutnego Keanu bardzo mi się podoba i jest jedną z rzeczy, która najbardziej działała na moją wyobraźnię gdy rozpoczynałem swoją przygodę z drukiem 3D. Jeśli chodzi o album ze zdjęciami, to nie jest to szczyt inwencji artystycznej (w sumie podobnie jak dokonania aktorskie Reevesa), niemniej jednak jest on warty obejrzenia, zarówno dla fanów aktora jak i miłośników druku 3D, którzy szukają w tej technologii więcej niż niezwykłe rozwiązania inżynieryjne i konstrukcyjne.

Sad Keanu 01

Album jest do ściągnięcia w formacie PDF (143 MB) i iBook (rozmiar 17 MB). Polecam oglądać go z dziećmi – na pewno im się spodoba (ale raczej tymi, które nie poszły jeszcze do gimnazjum – dla starszych może wydać się to dość czerstwe :-)).

Sad Keanu 02

Źródło: www.3ders.org

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach