Królowa Kickstartera, drukarka Kudo3D Titan 1 doczekała się właśnie swojej nowej odsłony. Pierwowzór nadal jest bardzo popularny, a jego specyfikacja nie odbiega od parametrów „współczesnych” drukarek SLA-DLP, to jednak Titan 2 wprowadza kilka ciekawych usprawnień. Jakie dokładnie zaszły w niej zmiany oraz jakie wprowadzono ulepszenia?

Titan 1 zadebiutował na Kickstarterze w roku 2014. Drukarka cieszyła się wtedy ogromnym zainteresowaniem. Zamiast założonych 50 000$ udało się zebrać aż 687 116$. Zapewne niemała zasługa była w tym, że urządzenie oferowało wyższą rozdzielczość, większą szybkość druku, a przy tym o wiele niższą cenę niż porównywalne wówczas drukarki DLP.

Przez większość czasu, jaki minął od tamtej pory, firma skupiona była przede wszystkim na realizacji zamówień Kickstarterowych, budowaniu sieci dystrybutorskiej, a przede wszystkim na opracowywaniu nowego modelu drukarki, który właśnie trafia do przedsprzedaży. Titan 2 wyceniony został na  3 288$, a pierwsze egzemplarze wysyłane będą na początku lipca.

kudo3d-announces-its-second-generation-wifi-enabled-titan-2-sla-dlp-3d-printer-01

Analizując podstawowe parametry drukarki można odnieść wrażenie, że największą wagę przywiązano przede wszystkim do uczynienie urządzenia jeszcze bardziej „plug and play”. Poza tym skupiono się na zwiększeniu jej niezawodności oraz wydajności. Przy minimalnym powiększeniu pola roboczego rozdzielczość pozostała niezmieniona. Nie można tego uznać jednak za wadę, ponieważ już w 2014 roku drukarka oferowała rzadko spotykaną rozdzielczość 5 μm, która mimo upływu dwóch lat nadal robi wrażenie.

kudo3d_titan2_ruby_emerald

Do najważniejszych funkcji drukarki zaliczyć należy przede wszystkim łączność poprzez WiFi, wbudowane Raspberry Pi, możliwość komunikacji poprzez sieć Web oraz brak konieczności podłączania do komputera. Poza tym drukarka wysyłana jest do klienta w pełni złożona i skalibrowana.

kudo3d-announces-its-second-generation-wifi-enabled-titan-2-sla-dlp-3d-printer-1

Specyfikacja drukarki:

  • rozdzielczość XY – 37 μm-100 μm,
  • rozdzielczość Z – 5 μm,
  • maksymalne pole robocze przy rozdzielczości XY=100 μm – 190,5×109,22×248,92 mm,
  • maksymalna szybkość druku przy rozdzielczości XY=50 μm oraz Z=100 μm – 68.58 mm/h,
  • wymiary drukarki – 41x35x85 cm,
  • waga drukarki – 13,5 kg,
  • opatentowany, elastyczny pojemnik na żywicę (PSP),
  • projektor o rozdzielczości 1920×1080,
  • Raspberry Pi,
  • metalowa obudowa.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like