Mogłoby się wydawać, że w dobie gotowych produktów idea DIY – czyli Zrób to Sam na dobre została zapomniana. Na szczęście dzięki drukowi 3D możemy tworzyć w pełni funkcjonalne przedmioty. Jednym z takich projektów jest oryginalny projekt lampy DIY.

Projekt został stworzy przez warszawskie biuro konstrukcyjne UAU Project, które jest znane m.in. z nietypowych projektów z użyciem korków do butelek. Projekt lampy również wykorzystuje elementy drukowane na drukarce 3D. Nosi nazwę SMF.01.  przetłumaczyć jako Self Made Furniture.

Projekt lampy przypomina w swojej budowie meble dostępne w sieci sklepów IKEA. Dzięki zastosowaniu elementów drukowanych do jej montażu nie są potrzebne żadne narzędzie czy kleje lub gwoździe. Projekt ten jest też świetnym przykładem projektu przyjaznego środowisku poprzez wykorzystanie materiałów dostępnych u lokalnych sprzedawców.

lampa2

lampa3

Jeśli projekt przypadł wam do gustu i chcecie mieć ją w swoim domu to na pewno ucieszy wszystkich fakt że pliki z modelami poszczególnych części są dostępne pod tym linkiem. Po zapłaceniu niewielkiej opłaty możemy stać się naprawdę wyjątkowej lampy, która będzie ozdobą naszego domu, biura lub pracowni.

 Źródło: www.3ders.org

Zdjęcia: [1][2][3]

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News