Photocentric, brytyjski producent fotopolimerowych drukarek 3D, pracujących w innowacyjnej technologii Daylight Polmier Printing (DPP) poszerzył ofertę swoich produktów o nowe urządzenie – LC Maximus. Urządzenie wyróżnia się ogromnym, jak na tę technologię wytwarzania, obszarem roboczym o wymiarach 700 x 893 x 510 mm, co czyni go pierwszą drukarką w ofercie Photocentric dedykowaną masowej produkcji oraz tworzeniu wielkogabarytowych prototypów.

Firma stara się zmienić sposób postrzegania technologii przez jej użytkowników – jak dotąd technologie addytywnego wytwarzania detali z  żywic światłoutwardzalnych przywodziły na myśl wytwarzanie niewielkich, ale precyzyjnych elementów. Jak przyznaje Sally Tipping, dyrektor ds. Sprzedaży w Photocentric, nowe urządzenie wprowadzone na rynek wzmacnia pozycję formy na rynku technologii przyrostowych.

W technologii opracowanej przez specjalistów z Photocentric, żywica utwardzana jest światłem emitowanym przez światło ekranu LCD – w przypadku LC Maximus zastosowany został czterdziestocalowy ekran, wyświetlający obrazy w rozdzielczości 4K dla osiągnięcia jak najwyższej precyzji druku 3D. Dodatkowo, firma podjęła współpracę z BASF, jednym z liderów branży chemicznej – razem będą pracować nad rozwojem nowych materiałów eksploatacyjnych do druku 3D.

Data rynkowej premiery drukarki 3D planowana jest na kwiecień 2019 roku. Więcej zdjęć zarówno urządzenia jak i wydruków dostępne jest na Facebook’owym profilu producenta. Oficjalnym dystrybutorem rozwiązań Photocentric w Polsce jest firma filaments4U.

Drukarkę 3D będzie można zobaczyć podczas zbliżających się targów formnext (13-16.11.2018r. w Frankfurcie nad Menem) – hala 3.1, stanowisko A10.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Grafika przewodnia [1]

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like