Leapfrog, producent jednych z najpopularniejszych drukarek 3D na świecie, ogłosił właśnie, że otwiera nową fabrykę w Holandii, a na początku przyszłego roku otworzy oddziały w USA, Niemczech i Francji. Uruchomił również dedykowane wersje językowe dla niemieckich i francuskich klientów, dostępne pod adresami www.lpfrg.de i www.lpfrg.fr. To jednak nie koniec nowości i zmian… Już za kilka tygodni firma ma ogłosić premierę nowego, dedykowanego oprogramowania dla swoich drukarek i odejście od open-source`owego Repetiera.

Leapfrog jest producentem drukarek 3D od 2012 roku. Firma wywodzi się z Flexlogics – czołowego producenta maszyn poligraficznych na świecie, posiadającego 40-letnie doświadczenie na tym polu. Leapfrog ma w ofercie dwa urządzenia: popularnego Creatr`a i cieszącego się dużo mniejszym zainteresowaniem Xeed`a. Na opublikowanej niedawno liście najpopularniejszych drukarek 3D stosowanych przez użytkowników serwisu 3D Hubs, zajął 6 miejsce. Wraz ze stopniowym wzrostem zainteresowania drukarkami, decyzja o rozwoju sieci sprzedaży i zwiększenia możliwości przerobowych wydaje się być jak najbardziej uzasadniona.

Oddzielną kwestią jest temat oprogramowania. Jest to bardzo świeża wiadomość i nie mamy żadnych wiedzy o szczegółach, jednakże pewnym jest, że firma odchodzi od open-source`owego oprogramowania na rzecz dedykowanego software`u. Możliwe, że wraz z nim zajdą kolejne zmiany w drukarkach związane np. z firmware`em? Mimo wszystko to na co wszyscy tak naprawdę czekają, to kolejna wersja Creatr`a. Rodzima konkurencja w postaci Ultimakera wypuściła niedawno prawdziwe arcydzieło designu, umacniając swoją pozycję jednego z najważniejszych producentów niskobudżetowych drukarek 3D na świecie. Jeżeli Leapfrog chce pozostać w wyścigu, w 2014 musi zaprezentować coś równie unikalnego. Mamy nadzieję o tym również dowiedzieć się jako pierwsi…

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News