LEHVOSS – to kolejny, duży koncern chemiczny, który od pewnego czasu aktywnie umacnia swoją pozycję na rynku druku 3D. Firma wprowadziła do oferty nowy filament do drukarek 3D typu FDM / FFF w postaci wysokotemperaturowego poliamidu (PA) o niskiej palności. Materiał o nazwie LUVOCOM 3F PAHT KK 50056 BK FR jest domieszkowany ceramiką, dzięki czemu jest odporny na ogień i wysokie temperatury oraz charakteryzuje się niższą absorpcją wilgoci z otoczenia.

LUVOCOM 3F PAHT KK 50056 BK FR pozwala na drukowanie 3D części o grubości min. 0,4 mm, które mogą osiągnąć poziom UL-94 V0 – standard bezpieczeństwa palności materiałów z tworzyw sztucznych dla części użytkowych w urządzeniach powszechnego (lub specjalistycznego) użytku.

W pracy z filamentu nie jest wymagana podgrzewana komora. Materiał może być z powodzeniem stosowany w połączeniu z filamentami podporowymi w rodzaju HIPS i PVOH. Pod względem zastosowań poliamid LUVOCOM 3F PAHT KK 50056 BK FR jest polecany do tworzenia aplikacji elektronicznych dzięki swoim właściwościom izolacyjnym oraz ognioodporności.

Na chwilę obecną Levhoss przygotował gotowe profile do druku 3D dla drukarki 3D Ultimaker S5 – można je pobrać w aplikacji Marketplace, w oprogramowaniu CURA.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować