Liquid Crystal to drukarka 3D drukująca z fotopolimerów, produkowana przez brytyjską firmę Photocentric. Urządzenie to oprócz tego, że jest jednym z najtańszych tego typu na rynku, to jest też najtańsze pod względem eksploatacji. Na zbliżających się Dniach Druku 3D w Kielcach, na stoisku filaments4U,  wyłącznego polskiego dystrybutora produktów Photocentric, będzie miała premiera nowego modelu Liquid Crystal Hi Res.

Klasyczny Liquid Crystal (LC 10”) dostępny jest w sprzedaży od roku. Urządzenie to działa w autorskiej technologii DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono drukarkę 3D o atrakcyjnym wyglądzie i prostej obsłudze. Specjalnie opracowane żywice idealnie współgrają z długością fali i natężeniem światła emitowanego przez ekran LCD, pozwalając tym samym na uzyskanie bardzo dobrych jakościowo wydruków przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny.

Liquid Crystal Hi Res to najdokładniejsza drukarka 3D z rodziny urządzeń produkowanych przez Photocentric. Zastosowano w niej 9,7” ekran o rozdzielczości 2048 x 1536, co pozwoliło na uzyskanie obszaru roboczego na poziomie 200 x 150 x 200 mm i rozdzielczości XY 97 mikrometrów. Minimalna wysokość drukowanej warstwy to 25 mikrometrów.

Model Hi Resolution wyposażony został w moduł WiFi, port USB oraz 7” ekran dotykowy. Dzięki tym zabiegom urządzenie na żadnym etapie procesu drukowania nie wymaga podłączenia do komputera. Pliki możemy przesyłać zarówno za pomocą portu USB, jak również łącząc się z drukarką za pomocą przeglądarki internetowej.

Na rozpoczynającej się we wtorek IX edycji Dni Druku 3D w Kielcach, na stoisku filaments4U będzie można obejrzeć drukarki 3D Liquid Crystal 10” oraz Liquid Crystal Hi Res, jak również porównać wydruki ze wszystkich modeli, włącznie z tymi wykonanymi na Liquid Crystal Pro, którego premiera przełożona została na maj.

Liquid Crystal Hi Res można nabyć w cenie 12.300 PLN brutto.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like