Liquid Crystal to drukarka 3D drukująca z żywicy światłoutwardzalnej, produkowana przez brytyjską firmę Photocentric. Urządzenie to jest jedną z najtańszych drukarek 3D umożliwiających wydruki z żywicy światłoutwardzalnej na rynku, poza tym jest też najtańsza pod względem eksploatacji. Właśnie rozpoczął się ostatni tydzień przedsprzedaży wersji Pro tego urządzenia, do końca wakacji można ją nabyć z dużym rabatem. Poza tym producent wprowadził szereg bardzo istotnych zmian konstrukcyjnych.

Klasyczny Liquid Crystal dostępny jest w sprzedaży od kilku miesięcy. Urządzenie to działa w autorskiej technologii DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono drukarkę 3D o atrakcyjnym wyglądzie i prostej obsłudze. Specjalnie opracowane żywice idealnie współgrają z długością fali i natężeniem światła emitowanego przez ekran LCD, pozwalając tym samym na uzyskanie bardzo dobrych jakościowo wydruków przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny. Urządzenie to cechuje się przede wszystkim bardzo dużym, jak na tego typu drukarkę, polem roboczym 200x100x200 mm.

Liquid Crystal Pro charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużym obszarem roboczym, które wynosi 450x280x300 mm. Jak wiadomo czas wydruku w tego typu technologii nie zależy od „upakowania” obiektów w płaszczyźnie XY, a jedynie od wysokości modelu. W związku z tym nie ważne, czy dany obiekt drukujemy w jednej sztuce, czy w dziesięciu, czas jego powstawania będzie wynosił tyle samo. Tak duży obszar roboczy nadaje się więc idealnie do produkcji krótkoseryjnej. Obszar jaki możemy zapełnić modelami najłatwiej zobrazować wielkością wyświetlacza LCD, który został wykorzystany w konstrukcji, ma on przekątną 23,8” i pozwala na wydruki z rozdzielczością XY na poziomie 137 mikronów. Najniższa możliwa warstwa wynosi z kolei 25 mikronów.bee1f3_20e0fc1a84e542428f47054d0ec79588~mv2

Jeszcze przed końcem przedsprzedaży, który przypada na koniec bieżącego miesiąca, drukarka Liquid Crystal Pro zmienia wizerunek oraz otrzymuje kilka bardzo istotnych usprawnień. Poprzednia iteracja wyglądała jak powiększona wersja standardowej Liquid Crystal, teraz konstrukcja prezentuje się bardziej nowocześnie i minimalistycznie. Najistotniejszymi dodatkami są jednak zamontowany 7”, dotykowy panel LCD, z poziomu którego możemy sterować drukarką oraz dodanie łączności bezprzewodowej. Dzięki takim zabiegom drukarka nie wymaga już stałego podłączenia do komputera.

LC Pro zaprezentowano po raz pierwszy publicznie pod koniec czerwca, na targach w Barcelonie. Zamówienia na drukarki można składać w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem produktów Photocentric na Polskę. Do końca sierpnia można ją nabyć w przedsprzedaży w cenie 22 999 zł, czyli o 7 000 zł mniej niż cena regularna.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w filaments4U