Austriacki Lithoz – producent drukarek 3D drukujących z materiałów ceramicznych, zanotował najlepszą w swojej historii pierwszą połowę roku pod względem przyjętych zamówień. Do lipca br. firma osiągnęła już dwie trzecie swojego całorocznego celu sprzedażowego. Równocześnie firma spodziewa się osiągnąć najlepszy rok w okresie całego swojego 10-letniego istnienia.

Firma została założona jako spin-off wywodzący się z uczelni TU Wien przez dr Johannesa Benedikta i dr Johannesa Homa. Od tego czasu została światowym liderem w obszarze drukarek 3D produkujących części ceramiczne, wykorzystywanych m.in. w medycynie, protetyce i przemyśle, jak również opracowała innowacyjne ceramiczne materiały do ​​drukowania 3D dostosowane do różnych potrzeb. Lithoz ma obecnie cztery zakłady i zatrudnia ponad 125 pracowników.

Niedawno firma dodała nową technologię do swojego i tak już potężnego procesu produkcji ceramicznej opartej na litografii (LCM), wprowadzając na rynek drukarkę 3D CeraMax Vario V900 z laserowym odlewaniem typu Slipcasting, która wykorzystuje nową technikę do budowy dużych, grubościennych części.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like