Szwedzka firma Lostboyslab zamówiła 80 drukarek 3D PRUSA Research – wśród nich znajdą się flagowe modele Original Prusa i3 MK3S+ oraz zapowiedziana w zeszłym roku Prusa XL, która trafi fizycznie na rynek w trzecim kwartale 2022 r. Nowe urządzenia dołączą do obecnej floty 140 urządzeń, co uczyni z Lostboyslab jedną z największych farm druku 3D opartych o technologię FDM / FFF w Europie.

Studio projektowe Lostboyslab świadczy kompleksowe usługi druku 3D – od projektowania poprzez wydruk 3D, kończąc na post-processingu. Funkcjonalne podejście firmy jest ukierunkowane na produkcję w najszybszy i najbardziej efektywny sposób, łącząc projektowanie parametryczne, sztuczną inteligencję, projektowanie generatywne i symulacje, aby wszystkie projekty cyfrowe były całkowicie zoptymalizowane pod kątem wytwarzania addytywnego.

Drukarki 3D PRUSA Research są najbardziej niezawodnymi maszynami z otwartym systemem materiałowym i doskonale nadają się do produkcji addytywnej z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu i opartych o bioplastiki, które opracowujemy wspólnie z naszymi partnerami” – powiedział Stefan Larsson, założyciel i dyrektor generalny Lostboyslab.

Lostboyslab widzi rosnące zapotrzebowanie na swoje usługi drukowania 3D, zwłaszcza w przypadku materiałów pochodzących z recyklingu i pochodzenia naturalnego, a teraz dodaje więcej możliwości produkcyjnych do swojej floty drukarek 3D. Nowa inwestycja prawie podwoi aktualną wydajność produkcyjną firmy.

Z ponad 200 drukarkami w jednym miejscu, farma druku 3D Lostboyslab Alpha Zero jest dziś jednym z największych zakładów wytwarzania przyrostowego w Europie. Tak skomentował to Josef Prusa – założyciel i właściciel PRUSA Research – „nasze drukarki zdobywają popularność w zastosowaniach przemysłowych i cieszymy się, że swoją jakością i niezawodnością z łatwością odniosą sukces w konkurencji nieporównywalnie droższych urządzeń”.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like