Projekty 3D

Luxexcel pozyskuje 14 milionów USD finansowania i wkracza w kolejną fazę rozwoju

Luxexcel, holenderska firma specjalizująca się w produkcji drukowanych przestrzennie soczewek, pozyskała 14 milionów USD w kolejnej rundzie finansowania. Tym samym wkracza w kolejną fazę rozwoju pod przewodnictwem Fabio Esposito, byłego prezesa i dyrektora generalnego producenta woskowych drukarek 3D Solidscape. Wcześniej, w maju zeszłego roku firma otrzymała 10 milinów USD finansowania.

Niestandardowa metoda wytwarzania soczewek korekcyjnych, proponowana przez Luxexcel to podejście, którego celem jest zminimalizowanie ilości odpadów, powstającego podczas obróbki skrawaniem. W przypadku tradycyjnych sposobów produkcji aż 80% materiału jest niewykorzystane i traktowane jako odpad. Luxexcel przedstawia alternatywny system produkcji soczewek, cechujący się niższymi stratami materiałowymi.

VisionPlatform, system przyrostowego wytwarzania soczewek metodą przyrostową jest certyfikowany przez ISO i obejmuje wszystkie etapy – od projektu aż do produkcji z odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. To właśnie ten system ma stać się głównym produktem Luxexcel – w kolejnej fazie rozwoju, w którą wkroczyła firma, głównym założeniem jest ciągły rozwój i komercjalizacja platformy.

Źródło:  3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D