2021 rok jest czasem zmian w firmie Zmorph. Rebranding, premiera nowego urządzenia i… nowa prezes zarządu. Magdalena Jagiełło stanęła na czele spółki Zmorph, wrocławskiego producenta drukarek 3D. Głównym zadaniem nowej pani prezes będzie realizacja strategii spółki w obszarze druku 3D w zastosowaniach w przemyśle. Obecnie polski producent jest znany na całym świecie, oferując swoje rozwiązania aż w 120 krajach. 

Magdalena Jagiełło przejęła funkcję prezes z początkiem marca tego roku. Jest doświadczoną menedżerką z bogatym portfolio w sektorze przemysłowym. Rebranding i zmiana kluczowego członka zarządu jest związany z poszerzaniem zakresu zastosowań rozwiązań Zmorph o branżę przemysłową. Jednym z głównych zadań nowej prezes zarządu jest zwiększenie znaczenia wrocławskiego producenta właśnie w tym sektorze. W przyszłości spółka Zmorph, przynależna do Warsaw Equity Group (WEG) ma zamiar stworzyć także swój własny ekosystem do druku 3D, składający się z oprogramowania, urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych. 

Przed Zmorph’em, Magdalena Jagiełło zasiadała w zarządach przedsiębiorstw z branży metalowej, w tym w zarządzie grupy Yawal, dostawcy architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce oraz spółki przynależnej – Final, specjalizującej się w usługach tłoczenia profili aluminiowych. W trakcie 5 lat pracy w firmie Final, zyski EBITDA wzrosły o ponad 100 procent. Efektywność i skala produkcji również doświadczyła dwukrotnego wzrostu. Ponadto, Magdalenie Jagiełło udało się pozyskać nowych klientów zagranicznych. 

W 2015 roku, nowa prezes zarządu zajęła 8. pozycję w rankingu “100 Kobiet Biznesu” w kategorii firm o przychodach ze sprzedaży powyżej 50 mln złotych. W późniejszych latach (2016-2018) uplasowała się w pierwszej 20-tce. Ranking ten tworzą kobiety, zarządzające najlepiej prosperującymi firmami w Polsce.

Objęcie stanowiska prezes zarządu spółki Zmorph przez Magdalenę Jagiełło to tylko jedna ze zmian zachodzących u wrocławskiego producenta. W zeszłym roku firma przejęła spółkę 3D Printers, właściciela marki HBOT. Pod koniec zeszłego roku dostaliśmy informację o kompleksowym rebrandingu, dotyczącym marketingu i komunikacji. W listopadzie premierę miało urządzenie all-in-one Zmorph Fab, które jest zgodne z nową ideą: 3D printers that deliver. W drugim kwartale 2021 roku premierę ma mieć również drukarka Zmorph i500, dedykowana dla przemysłu i klientów profesjonalnych. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku i krok w stronę wdrożenia rozwiązań Zmorph do branży przemysłowej. 

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like