MakerBot Europe włączony w struktury Stratasysa

0

W dniu dzisiejszym MakerBot poinformował, iż wraz z pierwszym dniem 2016 roku MakerBot Europe GmbH & Co. KG został włączony w struktury spółki Stratasys GmbH.

W zwięzłym komunikacie pojawiło się stwierdzenie, iż krok ten ma na celu poprawę i poszerzenie działalności na wspólnym rynku a także optymalizację wewnętrznych struktur poprzez centralizację usług wspólnych, co ma przynieść firmie wzrost i wspomóc jej zrównoważony rozwój.

Historia MakerBot Europe jest ciekawa – był to pierwszy oficjalny oddział regionalny MakerBota na świecie. Spółka wywodzi się z niemieckiej firmy Hafner Büro, która była przez lata czołowym dystrybutorem MakerBota w Europie. Firma radziła sobie na tyle dobrze, że w roku 2014 MakerBot zdecydował się na jej przejęcie i przemianowanie na MakerBot Europe.

Kiedy w 2015 roku zmieniły się władze MakerBota i na czele spółki stanął wieloletni manager Stratasysa (do którego MakerBot należy od połowy 2013 roku), Jonathan Jaglom, przez firmę przeszedł huragan zmian i zwolnień.  Porządki nie ominęły także oddziału europejskiego, a ich pierwszą ofiarą był Alexander Hafner, czyli twórca i twarz firmy Hafner Büro a później generalny manager MakerBot Europe. Hafner został zwolniony, a na stanowisku zastąpił go były wiceprezes Stratasysa – Andreas Langfeld.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.