Pod koniec stycznia 3DGence razem z G2A, ogłosili powstanie platformy G2A 3D+ umożliwiającej wydruk 3D modelu z ulubionej gry. Parę dni wcześniej MakerBot uzyskał dostęp do danych SyFy Channel, aby udostępnić je na platformie dzielenia się modelami 3D Thingiverse.

SyFy Channel, znany wcześniej był pod marką SciFi Universal, będący własnością amerykańskiego studia NBCUniversal, jest kanałem poświęcony tematyce fantasy, horror i science-fiction. Produkuje i emituje spory zakres różnych seriali z tych gatunków, dzięki czemu ma bogatą bazę postaci, potworów, statków kosmicznych, itd. Telewizja planuje wykorzystać posiadane zasoby i głębiej penetrować swoją grupę odbiorców, dając im kolejny produkt, czyli możliwość wydrukowania modeli z ich ulubionych seriali. SyFy jest pierwszą telewizją, która otworzyła tak szeroko swoje zasoby i planuje otworzyć się na nowe technologie.

Podczas ostatnich CES w Los Angeles można było zaobserwować Replicatory wyposażone w Smart Extruder+ drukujące różne modele z serialu SyFy, The Expanse.

syfy_makerbot_cantebury

Pojawienie się SyFy na Thingiverse jest podobne do inicjatywy 3DGence i G2A. W jednym i drugim przypadku chodzi o udostępnienie własnej społeczności dodatkowego kontentu, i jednoczesne stymulowanie popytu na druk/drukarki 3D. G2A 3D+ ma jednak przed sobą ogromny rynek gier, a do tego platformę ukierunkowaną na bezpośrednie zarabianie – w przeciwieństwie do MakerBot.

syfy_makerbot_rocinante-

Źródło: www.makerbot.com
Zdjęcia: [1] [2-4]

Karol Krawczyński
W branży druku 3D działający od 2013 roku. Jego przygoda zaczęła się od FDM, a następnie rozwinęła w stronę profesjonalnych i przemysłowych rozwiązań z firmą Solveere. Autor blisko setki artykułów na CD3D, prowadził dział Rynki Finansowe w Gazecie Finansowej oraz magazyn Business Coaching. Pasjonuje się szermierką i fantastyką - obiema w szerokim ujęciu.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News