MakerBot otwiera na Brooklynie nową fabrykę drukarek 3D o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych!

0

Ostatnie miesiące nie były zbyt udane ani dla MakerBota, ani jego właściciela – Stratasysa. Najpierw firma przechodziła przez duże zmiany kadrowe na najwyższych szczeblach władzy (stanowiska CEO tracili kolejno Bre Pettis i Jenny Lawton, a na ich miejsce przyszedł człowiek Stratasysa – Jonathan Jaglom), potem zwolniła setkę pracowników i zamknęła wszystkie salony handlowe, dokonała rewolucji kadrowej w europejskim oddziale, by na koniec zostać oskarżoną wspólnie z firmą matką o oszustwo giełdowe. A w tle tych wszystkich wydarzeń były jeszcze problemy technologiczne z niesprawnym Smart Extruderem i spadająca sprzedaż drukarek 3D. Czy to wszystko oznacza, że najsłynniejsza marka niskobudżetowych drukarek 3D chyli się ku upadkowi…? Nic z tych rzeczy! Wczoraj MakerBot ogłosił otwarcie nowej fabryki na Brooklynie, której powierzchnia będzie liczyć aż blisko 16 tysięcy metrów kwadratowych!

W niedawnym artykule opisującym pozew zbiorowy wystosowany przez grupę inwestorów giełdowych względem Stratasysa, w podsumowaniu wskazywałem na to, że MakerBot przechodzi obecnie poważną restrukturyzację, której konsekwencją będzie przekształcenie go z dynamicznie rozwijającego się start-upu, w profesjonalne przedsiębiorstwo produkcyjne. Liderem tych zmian jest nowy prezes firmy – Jonathan Jaglom, który zdobywał doświadczenie managerskie kierowaniem regionalnych oddziałów Objeta i Stratasysa w różnych częściach świata, każdorazowo odnosząc na tych polach pełny sukces. Restrukturyzacja MakerBota i wyniesienie go z powrotem na wyżyny nie jest zatem dla niego niczym specjalnie nowym.

Otwarcie nowej fabryki jest z pewnością krokiem we właściwym kierunku. Znajduje się ona na terenie Industry City, na Brooklynie w Nowym Jorku, co odnosi się bezpośrednio do korzeni firmy. Obiekt zajmie powierzchnię blisko 16 tysięcy metrów kwadratowych (170.000 stóp kwadratowych). Biorąc pod uwagę istniejące do tej pory obiekty MakerBota można założyć, iż firma szykuje się na coś zupełnie nowego, co wymusi na niej posiadanie tak dużej powierzchni produkcyjnej.

MakerBot fabryka 02

Pamiętajmy bowiem, iż mija już półtora roku odkąd MakerBot zaprezentował swoje najnowsze drukarki 3D – MakerBot Replicatora 5th, Mini oraz Z18, a w jego ofercie w dalszym ciągu są pochodzące z 2012 roku MakerBot Replicator 2 i 2X (nota bene wciąż bardzo dobre drukarki 3D). Czas premiery nowych urządzeń zbliża się nieubłaganie i należy mieć tylko nadzieję, iż nowe produkty nie powtórzą błędów swoich poprzedników z 2014 roku…

Źródło: www.makerbot.com
Grafika: [1] [2]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.