MakerBot wprowadził dziś nowe rozwiązanie, które znacznie upraszcza drukowanie 3D z ABS na swoich flagowych modelach drukarek 3D – MakerBot METHOD X i METHOD X Carbon Fibre. Nowe materiały – MakerBot RapidRinse i ABS-R nadają się do drukowania szeregu zastosowań przemysłowych – od narzędzi produkcyjnych po części końcowe. Sprzedaż rozpocznie się w grudniu 2021 r.

RapidRinse to nowy i zgłoszony do opatentowania, szybko rozpuszczający się materiał podporowy, zaprojektowany w celu wyeliminowania uciążliwego i kosztownego post-processingu. RapidRinse łatwo rozpuszcza się w zwykłej (ciepłej) wodzie kranowej i nie wymaga stosowania chemikaliów, typowych dla niektórych rozpuszczalnych materiałów podporowych. MakerBot twierdzi, że rozpuszcza się znacznie szybciej niż inne materiały tego typu.

ABS jest jednym z najbardziej pożądanych, a jednocześnie bardzo trudnych materiałów do druku 3D na urządzeniach klasy desktopowej, ze względu na tendencje do kurczenia się, wypaczania, zwijania się lub pękania. ABS-R to nowa formuła ABS, która zapewnia doskonałą niezawodność drukowania i wydajność. Materiał jest zoptymalizowany do pracy z nowym szybko rozpuszczającym się materiałem pomocniczym RapidRinse.

Podgrzewana komora robocza w jaką wyposażone są drukarki 3D METHOD X jest wyposażona w opatentowaną technologię VECT™ (Variable Environmental Controlled Temperature – zmienna temperatura kontrolowana w środowisku). Drukowanie z wykorzystaniem nowego ABS i podporowego RapidRinse pozwala na tworzenie dokładnych wymiarowo części o grubości ± 0,2 mm.

Źródło: materiały prasowe MakerBot

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like