SLM Solutions - niemiecki producent przemysłowych systemów do druku 3D z metalu, otrzymał zamówienie od MAN Energy Solutions - wiodącego dostawcy rozwiązań technologicznych dla energetyki i spółki zależnej Grupy Volkswagen, na maszynę NXG XII 600. Ten wysokowydajny, 12-laserowy system selektywnego topienia laserowego doskonale nadaje się do tworzenia zaawansowanych aplikacji w sektorze energetycznym, będąc w stanie produkować wytrzymałe i poddane wysokim obciążeniom części, które wymagają rygorystycznych właściwości mechanicznych.

MAN SE korzysta z rozwiązań SLM Solutions od 2019 roku, wykorzystując w pracy model SLM 280 PS. Teraz aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wielkogabarytowe części z metalu, MAN ES potrzebował maszyny o dużo większy obszarze roboczym. Model NXG Xll 600 posiada powierzchnię produkcyjną na poziomie 600x600 mm² i jest idealnym rozwiązaniem dla spełnienia wymagań MAN ES. Firma zamierza wykorzystać maszynę do seryjnej produkcji komponentów w sektorach morskim, energetycznym i przemysłowym.

Drukarka 3D NXG XII 600 może produkować duże, złożone, a zarazem relatywnie lekkie części, których nie da się wyprodukować w tradycyjny sposób. Dzięki zastosowaniu mniejszej ilości materiału, zmniejsza się ślad węglowy produkowanych komponentów. Co więcej, system pozwala na zoptymalizowane zarządzanie częściami zamiennymi, krótsze czasy dostaw i mniejszy CAPEX. Oszczędność kosztów materiału i jego pozytywny wpływ na środowisko sprawiają, że jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie.

Według firmy konsultingowej AMPOWER, oczekuje się, że całkowita wartość sprzedaży systemów do druku 3D w sektorze energetycznym wzrośnie prawie trzykrotnie do 2025 r. względem ubiegłego roku, przekraczając 150 mln EUR wartości. Liczba zainstalowanych drukarek 3D ma wzrosnąć o ponad 50% i wynieść prawie 1700 systemów na całym świecie. NXG XII 600 będzie używany na miejscu w centrum wytwarzania addytywnego MAN Energy Solutions w Oberhausen w Niemczech.

Źródło: www.slm-solutions.com
Zdjęcie przewodnie: www.slm-solutions.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like