Skanery 3D

MarkerBot Digitizer – pierwsze testy skanera 3D

MarkerBot Digitizer to najnowszy projekt nowojorczyków, którego głównym celem jest stworzenie niedrogiego skanera, który działa doskonale z biurowymi drukarkami 3D. Chodzi również o stworzenie skanów, których nie trzeba dodatkowo obrabiać i czyścić. Poniżej kilka pierwszych skanów i wydruków testowych.

makerbot_digitizer

Źródło: www.3dprinter.net

Jak widać na zdjęciach poniżej, na wydrukach znalazło się kilka bardzo dobrze odwzorowanych szczegółów przez skaner. Broda i szelki gnoma Wyszły naprawdę ładnie. Trzeba pamiętać, że jest to skanowanie bezpośrednio z Digitizera, bez naprawy powierzchni zewnętrznej.

makerbot_digitizer_01

Źródło: www.makerbot.com

Natomiast u zajączka uszy zostały zrobione prawie perfekcyjnie, bez dodatkowych fragmentów materiału między nimi. Są trochę grubsze od pierwowzoru, ale to niewielkie problemy. Przy dokładnym przyjrzeniu się widać, że skany wskazują nawet głębokie szczeliny na skanowanym obiekcie.

Źródło: www.makerbot.com

Źródło: www.makerbot.com

Źródło: MakerBot

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Skanery 3D