Markforged – producent przemysłowych drukarek 3D opartych o wysokowydajne tworzywa sztuczne i kompozyty z włóknem węglowym, od pewnego czasu rozwija równolegle platformę informatyczną służącą do kompleksowego zarządzania produkcją addytywną o nazwie Digital Forge. Kluczowym komponentem systemu jest opatentowane oprogramowanie do przygotowywania wydruków 3D o nazwie Eiger, które pozwala na złożone projektowanie procesu wydruku 3D części, np. poprzez obszarowe zaznaczanie miejsc, gdzie detal ma być nasycony w większym stopniu czystym włóknem węglowym. Teraz Markforged zamierza jeszcze bardziej rozbudować Digital Force poprzez przejęcie firmy Teton Simulation, której autorska technologia SmartSlice automatyzuje walidację i optymalizuje modele do druku 3D. Dokładna cena i warunki umowy przejęcia nie zostały jeszcze ujawnione.

Teton Simulation zostało założone w 2016 r. w Wyoming w USA i jest ekspertem w dziedzinie technologii oprogramowania na potrzeby przemysłowego druku 3D. Rozwiązania firmy pozwalają na szybką weryfikację i optymalizację parametrów druku 3D, zapewniając spełnienie wymagań dotyczących wydajności i produkcji. Teton opracował własną technologię SmartSlice, która jest osadzana w istniejących programach do przygotowywania wydruków 3D. Do tej pory firma współpracowała m.in. ze Stratasysem (GrabCAD), Ultimakerem (Cura), BigRep czy BCN3D.

Markforged zintegruje technologię Teton z Eiger, w formie dodatku do subskrypcji. Dzięki temu użytkownicy oprogramowania otrzymają jeszcze bardziej usprawniony przepływ pracy obejmujący projektowanie części, testowanie, optymalizację, walidację i druk3D – i wszystko to na platformie opartej na chmurze. Kluczowym będzie jednak walidacja zaawansowanych części kompozytowych pod kątem ich najbardziej wymagających zastosowań produkcyjnych, bez koniczności produkcji wydruków testowych.

Gdy przejęcie zostanie sfinalizowane, zespół Teton dołączy do działu rozwoju oprogramowania Digital Force. Markforged jest aktualnie wyceniany na 2 mld dolarów. W raporcie finansowym za 2021 r. ogłosił osiągnięcie lepszych niż oczekiwano przychodów i przewiduje dalszy ich wzrost o +30% w 2022 roku.

Źródło: www.markforged.com
Zdjęcia: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like