Markforged – amerykański producent przemysłowych systemów do druku 3D, opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 r. Firma odnotowała przychody w wysokości 24 mln dolarów co stanowi wzrost o 54% w porównaniu do 15,6 mln dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wzrost został odnotowany w obszarze wszystkich produktów i usług, jak również we wszystkich regionach geograficznych, gdzie Markforged posiada swoich dystrybutorów. Wzrost sprzedaży drukarek 3D wyniósł 58,4% rok do roku. Po ogłoszeniu wyników akcje firmy na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych wzrosły o ponad 6%.

Oprócz świetnych wyników finansowych, Markforged może pochwalić się wzrostem liczby zatrudnionych pracowników do 361 osób oraz powołania we władzach spółki nowego wiceprezesa ds. inżynierii – byłego dyrektora w Amazon, Johna Howarda. Firma odnotowała również marżę brutto na poziomie 57%, co oznacza spadek rok do roku w porównaniu do 59,6% w III kwartale 2020 r., co w dużej mierze wynika z wysokich kosztów materiałów wynikających z zakłóceń globalnego łańcucha dostaw.

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like