Markforged – producent przemysłowych drukarek 3D drukujących części z metali i kompozytów poliamidów oraz włókna węglowego, szklanego lub kevlaru, zaprezentował wyniki finansowe za drugi kwartał2021 r. Przychody firmy wyniosły 20,4 mln dolarów co stanowi wzrost o 44,1% w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Zysk brutto wzrósł o 60,0% i zamknął się kwotą 11,9 mln dolarów. Wzrosły także marże brutto, +​58% w porównaniu do 53% w roku ubiegłym.

14 lipca 2021 r. MarkForged, Inc. zakończyło ogłaszaną wcześniej fuzję z notowaną na amerykańskie giełdzie papierów wartościowych firmą one (NYSE: AONE), debiutując na nowojorskim parkiecie pod nazwą Markforged Holding Corporation (NYSE: MKFG).

Równocześnie, w drugim kwartale bieżącego roku Markforged wprowadziło na rynek nowe maszyny w postaci Metal X Gen 2, Next Day Metal i X7 Field Edition. Urządzenia są przeznaczone do produkcji końcowych części o wysokiej wytrzymałości i wysokiej wydajności w takich branżach jak lotnictwo, obronność i motoryzacja.

Źródło: www.markforged.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like