Markforged - czołowa firma produkująca drukarki 3D drukujące z wysokowydajnych tworzyw sztucznych i metali, podpisała porozumienie z Höganäs AB w sprawie nabycia firmy Digital Metal zajmującej się produkcją drukarek 3D do metalu w technologii Binder Jetting. W ramach transakcji Markforged ma zapłacić Höganäs 32 mln dolarów w gotówce, 4,1 mln akcji zwykłych Markforged oraz dodatkowe 1,5 mln dolarów w gotówce na uregulowanie sald wewnątrzgrupowych, z zastrzeżeniem pewnych korekt. Oczekuje się, że akwizycja zostanie sfinalizowana w III kwartale 2022 roku.

Dzięki przejęciu Digital Metal, Markforged rozszerzył swoją pozycję w produkcji addytywnej metali o procesy natryskiwania spoiwa, oprócz istniejących w jego ofercie możliwości wytłaczania metali. Firma postrzega drukarki 3D typu Binder Jetting jako „wysoce skalowalną” technologię wytwarzania przyrostowego części klasy produkcyjnej i wierzy, że oferta Digital Metal zapewnia wysoką jakość i niezawodność produkowanych detali. Markforged zamierza jeszcze bardziej zwiększyć możliwości technologii Digital Metal dzięki zintegrowanym możliwościom oprogramowania, jednocześnie przyspieszając wdrażanie dzięki globalnej sieci rynkowej.

Firma Digital Metal została założona w 2003 roku przez Höganäs AB, wprowadzając na rynek zastrzeżony proces spoiwa, który zapewnia wysoką wydajność, doskonałe wykończenie powierzchni i najwyższą rozdzielczość. Technologia ta była przez lata wykorzystywana do produkcji setek tysięcy części, wykorzystywanych w produktach konsumenckich, motoryzacji i projektach badawczo-naukowych.

Źródło: www.hoganas.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like