Materialise ogłosiło przejęcie Identify3D – twórcę oprogramowania do szyfrowania, dystrybucji i śledzenia przepływu części cyfrowych w złożonych łańcuchach dostaw. Bezpieczeństwo i integralność danych są priorytetem dla firm, które chcą zachować kontrolę nad swoimi danymi projektowymi i produkcyjnymi, gdy przechodzą z produkcji scentralizowanej w jednym miejscu do wielu rozproszonych zakładów, bliższych pod względem lokalizacji swoim klientom. Rozwiązania oferowane przez Identify3D mają na celu uczynienie platformy Materialise CO-AM najbezpieczniejszą platformą dla produkcji rozproszonej.

Pakiet produktów Identify3D oferuje szyfrowanie, dystrybucję i śledzenie przepływu części cyfrowych, zapobiegając ich podrabianiu i zapewniając, że złośliwie lub nieumyślnie modyfikowanie plików produkcyjnych – które w efekcie nie będą spełniać standardów lub certyfikacji, nie dostaną się do fizycznego łańcucha dostaw. Umożliwia również projektantom i inżynierom produkcji łączenie projektów z określonymi kryteriami produkcyjnymi, takimi jak: wyznaczony użytkownik, typ maszyny lub materiał, w celu kontrolowania całego procesu produkcyjnego.

Platforma Materialise CO-AM zapewnia producentom dostęp w chmurze do pełnej gamy narzędzi, które pozwalają im planować, zarządzać i optymalizować każdy etap procesu druku 3D. Przejęcie firmy Identify3D umożliwia Materialise dodanie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa do CO-AM, dzięki czemu ma to być najbardziej niezawodna i bezpieczna platforma programowa dla producentów, którzy chcą zwiększyć skalę swoich operacji druku 3D w ramach cyfrowego i rozproszonego środowiska produkcyjnego.

Tradycyjny, scentralizowany model produkcji okazał się podatny na problemy z globalnym łańcuchem dostaw, napięcia geopolityczne i rosnące obawy o zrównoważony rozwój. Inteligentne technologie cyfrowe, takie jak druk 3D, umożliwiają przejście do wielu mniejszych zakładów produkcyjnych bliższych klientom. Jednak dla firm, które chcą chronić swoje unikalne projekty, udostępnianie plików projektowych i zasobów cyfrowych między firmami przemysłowymi i dostawcami otwiera nowe problemy w obszxarze bezpieczeństwa danych.

Jednocześnie producenci, którzy planują zwiększyć produkcję przyrostową części do tysięcy lub milionów sztuk, chcą mieć pewność, że wszystkie ich komponenty będą miały tę samą jakość, niezależnie od miejsca ich produkcji. W rezultacie integralność danych również stała się priorytetem dla firm, które stosują produkcję cyfrową.

Platforma Materialise CO-AM opiera się na ponad trzech dekadach doświadczenia w druku 3D i pomaga firmom efektywniej zarządzać procesami drukowania 3D. Oferuje oparty na chmurze dostęp do wielu technologii sprzętowych i preferowanych narzędzi firmy Materialise i innych programistów. Sercem platformy CO-AM jest „jezioro danych”, które łączy się ze wszystkimi narzędziami produkcyjnymi i śledzi, co dzieje się na hali produkcyjnej.

Źródło: www.materialise.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like