Materialise ogłosiło aktualizację swojej platformy projektowej Magics, priorytetowo traktując łączność i śledzenie w celu ułatwienia cyfrowej produkcji. Integrując Magics z systemem CO-AM, Materialise dodało funkcję śledzenia dla procesu druku 3D za pomocą drzewa rewizji, które rejestruje każdą czynność zastosowaną do części lub konstrukcji, w tym informacje o tym, który użytkownik ją wykonał. To połączenie danych oraz oprogramowania do przygotowania druku 3D i systemów produkcji jest kluczowe, w celu śledzenia statusu części od początku do końca.

"Śledzenie jest kluczowe dla każdej produkcji druku 3D", komentuje Egwin Bovyn, menedżer ds. linii produktów w Materialise. "To nie tylko wymóg dla wysoce uregulowanych branż, takich jak lotnictwo, ale także odgrywa ważną rolę w poprawie jakości. Śledzenie parametrów wcześniejszych konstrukcji daje użytkownikom wgląd w to, co się udaje, a co nie. Daje im szczegółowy dziennik, do którego mogą się odwoływać podczas udoskonalania swoich procesów".

Aktualizacja Magics wprowadza integrację między Magics a Materialise Machine Manager, który łączy użytkowników z ich procesorami konstrukcyjnymi, aby przesyłać informacje o projekcie oraz parametry niezbędne do udanej realizacji konstrukcji.

"Łącząc Magics z naszym Machine Managerem, oferujemy nowe rozwiązanie oparte na chmurze do zarządzania parkiem maszyn AM i połączonych procesorów konstrukcyjnych", wyjaśnia Brecht Pellens, menedżer produktu w Materialise. "Praca oparta na chmurze jest z natury bardziej przyjazna dla współpracy - użytkownicy nie muszą polegać na jednym stanowisku roboczym do wszystkich przygotowań konstrukcyjnych - dzięki czemu łatwiejsze jest również udostępnianie plików i parametrów przetwarzania współpracownikom. Co więcej, wszystkie parametry przetwarzania i pliki konstrukcyjne są teraz przechowywane w chmurze, kontynuując czynnik śledzenia na tym etapie pracy".

Kolejną funkcją zaktualizowanego Magics jest pierwszy "skrypt z półki" dla automatyzacji przepływu pracy. Automatyzacja przepływu pracy to narzędzie Magics, które oferuje gotowe do użycia i niestandardowe skrypty - opracowane przez Materialise lub użytkownika - w celu automatyzacji powtarzalnych przepływów pracy podczas przygotowywania danych i konstrukcji. Pierwszy skrypt z półki - inteligentne etykietowanie - został stworzony do użytku przez Protolabs i automatycznie oznacza części w ciągu kilku minut. Dodatkowe skrypty do automatyzacji przepływu pracy zostaną udostępnione jeszcze w tym roku.

Źródło: www.materialise.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like