Belgijska firma Materialise posiada już ponad 25 lat doświadczeń w technologii druku 3D. Jej zakres specjalizacji sięga od szerokiego spektrum usług druku 3D po tworzenie specjalistycznego oprogramowania wspierającego systemy do druku przestrzennego. Jest absolutnym liderem pod kątem wdrażania rozwiązań z użyciem druku 3D do medycyny, przemysłu lotniczego, czy kosmonautycznego. W obszarze medycznym Materialise ma wiele dokonań jak np. wytwarzanie zindywidualizowanych implantów i przedoperacyjnych modeli chirurgicznych.

Podczas corocznego kongresu American Association of Orthopaedic Surgeons (AAOS) (AAOS) Materialise ogłosiło wprowadzenie Materialise Mimics Care Suite, pełnego pakietu oprogramowania i rozwiązań dla druku 3D w szpitalach oraz Materialise Mimics inPrint, czyli oprogramowanie ułatwiające chirurgom tworzenie dokładnych modeli medycznych przy użyciu druku 3D, bez potrzeby korzystania z zaawansowanej inżynierii klinicznej.

The Materialise Mimics Care Suite łączy w sobie oprogramowanie medyczne i usługi, połączone w formie nowej, neutralnej platformy z usprawnieniami umożliwiającymi dalszą integrację druku 3D i projektowania przestrzennego w szpitalach. MMCS to połączenie oprogramowania do planowania i komunikacji, urządzenia do tworzenia zindywidualizowanych modeli i implantów dla pacjentów, umożliwiające chirurgom leczenie skomplikowanych przypadków oraz stosowanie skomplikowanych planów chirurgicznych na salach operacyjnych.

Materialise Mimics inPrint umożliwia druk 3D w szpitalach poprzez łączenie danych z wszystkich nowych systemów opartych o obraz. Wg Materialise, nawet początkujący użytkownicy są w stanie korzystać z tego urządzeia, dzięki wygodnej, półautomatycznej segmentacji narzędzi, na czele narzędziem do tworzenia modeli serca z jego wszystkimi elementami, w zaledwie kilku krokach. Firma podkreśla, że modele stworzone na tym urządzeniu mogą być zapisywane w formie interaktywnego pliku PDF i drukowane na drukarce 3D.

Założyciel i prezes Materialise stwierdza:

Od 25 lat, Materialise identyfikuje się z aplikacjami mającymi znaczenie dla druku 3D oraz rozwojem oprogramowania i rozwiązań, które są z pełnym sukcesem wprowadzane na rynek. Widzimy niesamowity potencjał druku 3D w szpitalach, mamy jednak pełną świadomość tego, że wiele istniejących już rozwiązań spowalnia tak naprawdę stosowanie niektórych technologii. Dlatego też stworzyliśmy Materialise Mimics Care Suite, aby pomóc szpitalom w integracji druku 3D oraz umożliwić im korzystanie ze wszystkich korzyści, jakie niesie on za sobą, co wiąże się z redukcją potencjalnych kosztów.

Wilfried Vancraen, założyciel i CEO Materialise

Source: http://www.materialise.com/press

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować