W obecnych czasach każdy z nas posiada telefon komórkowy bądź smartfon. Tymczasem czy ktoś zastanawiał się, ile bakterii na nim żyje? Na naszym urządzeniu gromadzi się ogrom bakterii, które mogą być środkiem transferu patogenów. W czasach pandemii stwarza to poważne ryzyko zakażenia się COVID-19. Copper3D, producent antybakteryjnych filamentów wychodzi naprzeciw epidemii i tworzy pierwszy open-source’owy antybakteryjny case na telefon.

MD Case jest antybakteryjnym i bardzo elastycznym casem na telefon, który można w pełni spersonalizować. Jest to projekt open-source, który można pobrać ze strony producenta. Pokrowiec może być wykonany z materiału MD flex, który łączy wysokiej jakości elastyczny materiał TPU z cząsteczkami miedzi, zapewniającymi przeciwbakteryjne działanie.

Na smartfonach żyje nawet do 30 razy więcej bakterii niż w publicznej toalecie. Jest to zatrważająca liczba, gdyż telefon sprawdzamy średnio dwieście razy dziennie. W czasach pandemii COVID-19 sama dezynfekcja rąk nie wystarczy, dlatego producent Copper3D wyszedł z inicjatywą antybakteryjnego case na telefon. Badania wykazały, że materiał pozwala zwalczyć 99,9% bakterii żyjących na naszym telefonie.

Porównanie ilości bakterii na standardowym case na telefon vs. MD Case.

Antybakteryjne materiały chilijskiego producenta skutecznie zwalczają zarówno wirusy SARS-CoV, grypy i inne wirusy powodujące choroby układu oddechowego. Materiały Copper3D PLACTIVE i MDflex mogą efektywnie i tanio redukować szybkość transmisji infekcji. W czasie pandemii koronawirusa świat potrzebuje innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie zapobiegania propagacji wirusów i bakterii. Utrzymywanie rąk w czystości jest jednym z kluczowych działań mających na celu uniknięcie przenoszenia niebezpiecznych wirusów i bakterii, a czysty smartfon to czyste ręce. 

Więcej informacji o MD Case na stronie copper3d.com.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News