Tydzień temu informowałem, iż extruder Goliat autorstwa Janusza Wójcika z TYTAN 3D / FabLab Kielce przymierza się do debiutu na Indiegogo – jednej z najpopularniejszych platform crowdfundingowych na świecie. Dziś mogę poinformować, że kampania wystartowała! Zespół celuje w 3000 $ a na zebranie pieniędzy daje sobie czas do Dnia Druku 3D w Kielcach. Czy to się powiedzie? Trzymamy kciuki, że tym razem jednak tak – do tej pory próby zdobycia dofinansowania na Indiegogo przez inne polskie firmy z branży druku 3D kończyły się niepowodzeniem… Ceny oferowanych extruderów są dość atrakcyjne.

W ofercie na Indiegogo są oferowane następujące pakiety:

 • tulejka TG7 w cenie 7$
 • extruder Goliat 1,75 mm w cenie 49$ – przeznaczony dla filamentu 1,75 mm (nie zawiera silnika i wentylatora)
 • extruder Goliat 1,75 mm + tulejka w cenie 57$ – przeznaczony dla filamentu 1,75 mm, z dołączoną tulejką TG7 na oś silnika fi 5mm (nie zawiera silnika i wentylatora)
 • extruder Goliat 1,75 mm dla Bowdena w cenie 49$ – przeznaczony dla filamentu 1,75 mm dla Bowdena (nie zawiera silnika i wentylatora)
 • extruder Goliat 1,75 mm dla Bowdena + tulejka TG7 w cenie 57$ – przeznaczony dla filamentu 1,75 mm dla Bowdena, dołączona tulejka TG7 na oś silnika fi 5 mm (nie zawiera silnika i wentylatora)
 • extruder Goliat 3 mm w cenie 49$ – przeznaczony dla filamentu 1,75 mm, (nie zawiera silnika i wentylatora)
 • extruder Goliat 3 mm + tulejka TG7 fi 5 mm w cenie 57$ – przeznaczony dla filamentu 3 mm, dołączona tulejka TG7 na oś silnika 5 mm (nie zawiera silnika i wentylatora)
 • extruder Goliat 3mm +płytka łącznikowa +tulejka TG7 fi 8 mm w cenie 61$ – przeznaczony dla filamentu 3 mm oraz do przekładni planetarnej, dołączona płytka łącznikowa pomiędzy przekładnię a Goliata oraz tulejka na oś przekładni o średnicy fi 8 mm (nie zawiera przekładni, silnika i wentylatora).

Koszt przesyłki: 7$ na cały świat.

Goliat Indiegogo 02

Goliaty są przeznaczone do montażu do nowych konstrukcji jak i do drukarek już używanych,  przede wszystkim do Reprapów np. Prusa, Mendel Max i innych. W celu lepszego montażu do wózków drukowanych, korzystnie jest zamocować Goliata na dodatkowej płytce montażowej. W poprzednim materiale na ten temat Janusz Wójcik opowiadał obszernie na temat swoich extruderów jak również planów co do kolejnych projektów (m.in. delty drukującej z ceramiki).

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Goliat Indiegogo 01

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

8 Komentarze

 1. TRZYNAm kciuki za Panów!

 2. Podesłałem info w kilka miejsc, może wykiełkuje 🙂
  Trzymam kciuka za powodzenie kampanii.

 3. No nie rzucili się na razie na zakupy. Zastanawiają mnie “bundle” czyli zestawy dlaczego są droższe niż zakup oddzielnie? Skoro tulejka 7$ a extruder 49$ to razem powinno być po promocji 55$ a nie 57. Przynajmniej tak to wygląda w innych kampaniach

  1. Z tego co się dowiedziałem, to cena 7$ to cena specjalna, której się nie sumuje. W sumie zostało to dziś zmienione na stronie i dodano limitowaną ofertę specjalną za 27$ za extruder

   1. Podejrzewam że na tych 20 szt i kilku egzemarzach się skończy. Ale kampania jest flexible czyli ile dadzą tyle biorą a nie tak u innych wszystko albo nic. Co do cen specjalnych to na tym polega crowdfounding ze ceny są specjalne

    1. Jesteś wyjątkowo podejrzliwy…?

     1. Wyjątkowo zaglądam czy będzie 2 polski sukces crowdfoundingowy, Super bake za 27USD ruszył kampanię ciekaw jestem jak będzie dalej.

 4. “First 20 pieces of Goliat extruder are offered with special price of just 27 $.”

  It’s an offer I can’t refuse. ^^

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News