Możliwości technologii wytwórczych są tak szerokie na ile bogata jest gama dostępnych materiałów - nie inaczej jest w przypadku metod druku 3D. Rosnąca popularność przemysłowych systemów do druku 3D sprawia, że wiele firm rozszerza działalność o wytwarzanie proszków metalicznych na potrzeby branży technologii przemysłowych.

Metalysis, angielski producent proszków metalicznych, wrzuca wyższy bieg (w planie rozwoju firmy nazywany "czwartą generacją")  i startuje z produkcją proszków metali na skalę przemysłową - mowa o ilościach liczonych w dziesiątkach i setkach ton. Firma jest twórcą opatentowanej metody Fray, Farthing and Chen (FFC) - elektrochemicznej metody pozyskiwania proszków z tlenków, nie czystszych metali, która czyni cały proces nie tylko o wiele bardziej przyjaznym dla środowiska, ale również tańszym. W przypadku metody FFC pozyskanie jednego kilograma proszku to koszt $2,50 - to blisko trzydziestokrotnie mniej niż w przypadku standardowych metod pozyskiwania proszków.

Intensywny rozwój firmy na przestrzeni kilku ostatnich lat związany jest z kilkunastomilionowym dofinansowaniem, które firma otrzymała na rozwój swojej autorskiej technologii. Rozwijana przez nich metoda FFC znajduje zastosowanie do produkcji proszków z blisko 40 pierwiastków z układu okresowego - obecnie Metalysis zajmuje się głównie wytwarzaniem najpopularniejszych proszków, czyli tytanowych. Firma stawiając jednak na ciągłe rozszerzanie działalności firmy pracuje obecnie nad wejściem w kolejną, piątą już, generację, gdzie produkcja ma sięgać nawet kilku tysięcy ton proszków różnych metali.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like