Michael Sorkin – dyrektor zarządzający Formlabs w Europie, ogłosił rezygnację ze stanowiska i opuszczenie szeregów firmy. Przez trzy i pół roku był odpowiedzialny za rozwój struktur europejskiego oddziału oraz nowych kanałów dystrybucji. Dzięki niemu, Formlabs umocnił swoją pozycję czołowego dostawcy desktopowych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych, a europejski oddział osiągnął pułap aż 120 zatrudnionych osób.

Sorkin objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Formlabs Europe w sierpniu 2015 roku, przechodząc do firmy z iGo3D – największego dystrybutora drukarek 3D w Niemczech, którego był współzałożycielem. W swoim liście pożegnalnym opublikowanym na portalu LinkedIn nie zdradził jaki będzie dalszy kierunek jego kariery, ani czy zamierza pozostać w branży druku 3D, zapewnił jednak, że pozycja Formlabs jako lidera rynku drukarek 3D z żywic pozostaje niezagrożona.

Źródło: www.linkedin.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować