SMARTTECH to prawdziwy pionier skanowania 3D w Polsce i na świecie. Początki firmy sięgają końca lat 80-tych, a więc czasów gdy cały świat komputerów cały czas był uwięziony jedynie w dwóch wymiarach. Działalność SMARTTECHU wyprzedzała więc swoje czasy. Dziś firma należy do czołówki producentów skanerów 3D. Podczas nadchodzących targów 3D Show Printer & Scanner na Politechnice Warszawskiej, które rozpoczną się w najbliższy piątek 21 listopada SMARTTECH zaprezentuje swój najnowszy produkt w postaci skanera MICRON3D.

Prace nad nowym produktem trwały dwa lata, co pozwoliło na dopracowanie nowego skanera 3D w najdrobniejszych szczegółach. Skaner 3D jest efektem pracy zespołu inżynierów, który na podstawie ankiety przeprowadzonej między użytkownikami dotychczasowych modeli produkowanych przez firmę, opracował podstawowe założenia jakie spełniać miał skaner 3D nowej generacji. W efekcie powstała kolejna generacja bezdotykowych skanerów 3D opierających się na metodzie projekcji wąskopasmowego strukturalnego światła zielonego. Jest to jedna z optycznych polowych metod pomiaru polegająca na oświetleniu mierzonego obiektu prążkami światła zielonego typu LED. Cyfrowe odwzorowanie obiektu obliczane jest na podstawie zbieranej sekwencji prążków ugiętych na obiekcie. Pomiar wąskopasmowym światłem zielonym umożliwił znaczne podniesienie dokładności pomiaru w stosunku do istniejących na rynku skanerów 3D a zastosowanie LEDowego źródła światła zmniejszyło pobór energii oraz zwiększyło żywotność całego urządzenia.

MICRON3D 01

micron3D został zaprojektowany przez inżynierów firmy SMARTTECH tak, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera 3D powstała z nowoczesnego i wytrzymałego materiału jakim jest karbon co zwiększyło wytrzymałość całej konstrukcji a przede wszystkim zminimalizowało wpływ temperatury otoczenia na dokładność urządzenia. Jest to szczególnie ważne przy wykorzystaniu skanera 3D poza laboratorium metrologicznym. Dodatkowo w konstrukcji skanera 3D zastosowano specjalne rozwiązania tłumiące drgania, a wrażliwe wnętrze urządzenia zabezpieczone zostało filtrem pyłoszczelnym z wymiennym wkładem filtrującym który może być czyszczony bezpośrednio przez użytkownika końcowego.

Jako profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne skaner typu micron3D certyfikowany jest u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

Wszystkie te cechy i innowacyjność produktu zostały docenione między innymi podczas Kieleckich Targów CONTROL-TECH, gdzie micron3D został uhonorowany Złotym Medalem targowym za najlepszy produkt prezentowany na targach. Jego innowacyjność została również potwierdzona przez Naczelną Organizację Techniczną, która nagrodziła produkt “Laurem Innowacyjności 2014“.

Wszystkich zainteresowanych technologią skanowania 3D, a także drukiem 3D serdecznie zapraszamy na targi 3D Show Printer & Scanner, które odbędą się w dniach 21-22 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Na targach będzie można zobaczyć nowy skaner 3D, a także przetestować jego możliwości.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Skanery 3D