W zeszłym tygodniu niemiecki voxeljet poinformował, że zawarł umowę tzw. leasingu zwrotnego, która ma mu przynieść ok. 26,5 mln euro przychodu brutto, co ma być z kolei przeznaczone na spłatę swoich zobowiązań finansowych. Równocześnie firma ogłosiła swoje wyniki finansowe za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 r., co przynajmniej w ujęciu procentowym wygląda dość dobrze (w ujęciu stricte gotówkowym – jak zawsze średnio…).

Przychody voxeljet w drugim kwartale br, wzrosły o +35,4% i wyniosły 6,7 mln euro. Łączne przychody za pierwszych sześć miesięcy roku wzrosły o +25,9% wynosząc 11,3 mln euro w porównaniu do 9 mln euro w okresie poprzedniego roku. Przychody z segmentu sprzedaży drukarek 3D wzrosły o +35,0% – firma sprzedała dwie nowe i jedną używaną i odnowioną drukarkę 3D (rok temu sprzedała łącznie dwie – jedną nową i jedną używaną). Przychody z usług druku 3D wzrosły o +35,8% do 3 mln euro w drugim kwartale 2022 r.

Dr Ingo Ederer, dyrektor generalny voxeljet, skomentował osiągnięte wyniki:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników za kwartał. Nadal jesteśmy bardzo zajęci w naszym segmencie druku na żądanie i w ciągu ostatnich miesięcy zdobyliśmy duże zamówienia na systemy druku 3D. Przy obecnie podpisanej liczbie zamówień na drukarki 3D osiągnęliśmy już nasz cel na 2022 r. Teraz ciężko pracujemy, aby dostawy i instalacje były realizowane na czas, aby móc odnotować przychody z tych zamówień w 2022 r. Podobnie jak w przypadku wielu innych firm, nadal obserwujemy pewne opóźnienia u naszych dostawców, a także rosnące koszty, zwłaszcza w przypadku komponentów elektrycznych.

W rezultacie oczekuje się, że przychody voxeljet za trzeci kwartał 2022 r. wyniosą od 5,5 mln do 6 mln euro. Firma potwierdza swoje wytyczne na cały rok kończący się 31 grudnia 2022 r., z przychodami w przedziale od 25 do 30 mln euro, a marża zysku brutto powinna przekroczyć 32,5%.

Źródło: www.voxeljet.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like