To uczucie, gdy masz świetny pomysł na produkt zmieniający oblicze świata i czyniący cię bogatym na tyle aby zacząć sponsorować twój ulubiony klub piłkarski, a nie jesteś inżynierem, nie masz pojęcia o procesach produkcyjnych i w ogóle nie wiesz jak się to tego zabrać… Jeśli brzmi ci to znajomo, mam dobrą wiadomość: zgłoś swój pomysł ekipie z Miproto, która rozwiąże problem i urzeczywistni twoje marzenia.

Miproto

źródło: www.miproto.com

Miproto jest nowym serwisem internetowym, pomagającym w projektowaniu, rozwojowi i produkcji nowych produktów, skierowanym do osób bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Proces przebiega następująco: należy założyć swoje konto w serwisie i przesłać opis swojego pomysłu na projekt. Miproto przeanalizuje twój pomysł z konstrukcyjnego punktu widzenia i zweryfikuje pod kątem produkcyjnym. Następnie stworzy model 3D w CAD, wydrukuje go na drukarce 3D i prześle ci do oceny / akceptacji. W zależności od dalszych decyzji, projekt może być rozwijany lub modyfikowany według twoich wytycznych.

Końcowym etapem jest zlecenie produkcji do 10 000 sztuk sampli, które zostaną stworzone w fabryce współpracującej z Miproto w Shenzhen w Chinach. Oprócz tego zespół zapewnia pomoc w kwestiach patentów (zarówno w wyszukiwaniu istniejących jak i tworzeniu nowych). Jeśli chodzi o ceny usług, to są one ustalane indywidualnie, jakkolwiek Josh Valman – CEO firmy zapewnia, iż koszt projektu i druku 3D prostego prototypu powinno zamknąć się w kwocie £500.

źródło: www.miproto.com

źródło: www.miproto.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like