Zeszłoroczne targi formnext minęły pod znakiem automatyzacji i wykorzystywania technologii przyrostowych jako metod komplementarnych dla standardowych sposobów produkcji. Według zapowiedzi, tegorocznym targom formnext (które rozpoczną się już jutro) będzie przyświecał również trend automatyzacji druku 3D jako jednej z części koncepcji przemysłu 4.0.

Mitsubishi Electric, japoński producent elektroniki, szybko stał się częścią branży druku 3D – niedawno zaprezentował nową koncepcję autorskiej metody druku 3D z metalu. Co więcej, siostrzana forma – Mitsubishi Chemicals, już dawno zapowiedziała, że tegoroczny formnext będzie szansą do zobaczenia pełnej gamy ich nowych materiałów do druku 3D. To jednak nie koniec niespodzianek.

Mitsubishi Electric podjęło współpracę z Additive Manufacturing Technologies (AMT), producentem urządzenia do post-processingu – PostPro3D. Razem będą pracować nad dalszym rozwojem produktu, starając się aby cały proces obróbki końcowej był w jak największym stopniu zautomatyzowany.

Z racji tego, że PostPro3D wkroczył również na rynek amerykański, niezbędne są elementy opatrzone niezbędnymi akredytacjami i certyfikatami. Mitsubishi Electric dostarczy części i podzespoły dla urządzenia od AMT (m.in. zasilacze czy systemy do kontrolowania prędkości).

PostPro3D działa w technologii Boundary Layer Automated Smoothing (BLAST), pozwalając na wygładzanie tworzyw termoplastycznych w tym nylonu, ULTEMu czy TPU. Działanie urządzenia monitorowane jest za pomocą specjalnego oprogramowania nadzorującego. PostPro3D ma również stabilne połączenie z internetem  za pośrednictwem wbudowanej sieci 3G co pozwala na sterowanie zdalne.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like