MODIFI3D – narzędzie do wykańczania wydruków w ofercie get3D

4

Niskobudżetowy druk 3D z termoplastów – czyli popularnych „plastików” ABS i PLA ma zarazem jedną kluczową zaletę i jedną kluczową wadę. Zaleta to oczywiście niska cena ich wytwarzania – szczególnie jeśli porównamy to z innymi technologiami przyrostowymi. Wada – przeciętna jakość otrzymanego modelu, w szczególności gdy do jego wydrukowania musieliśmy wykorzystać całą masę podpór, które trzeba usunąć. W takim przypadku okazuje się, że chcąc otrzymać satysfakcjonujący poziom wydruku konieczne są mniej lub bardziej skomplikowane prace wykończeniowe. get3D wprowadziło właśnie do oferty urządzenie, które pozwoli w skuteczny sposób rozwiązać ten problem.

MODIFI3D to banalne w swojej prostocie podgrzewane narzędzie z wymiennymi końcówkami służącymi do wygładzania, naprawiania czy modyfikacji wydruków 3D. Posiada formę długopisu zasilanego z portu USB komputera. Można wykorzystywać je do pracy z każdym materiałem stosowanym w niskobudżetowym druku 3D typu FDM. Po podłączeniu do źródła zasilania, MODIFI3D rozgrzewa się i za pomocą dedykowanej końcówki, można dokonywać określonych działań na powierzchni modelu.

Urządzenie posiada cztery wymienne końcówki: igła (needle), nożyk (knife), łyżeczka (scoop) i punktor (point), służące do wykonywania różnych prac – igła i punktor do tworzenia otworów w wydrukach, nożyk do wycinania fragmentów wydruku, a łyżeczka do wygładzania powierzchni. Końcówki pokryte są specjalną warstwą, która redukuje przyczepianie się rozgrzanego i roztopionego tworzywa do ich powierzchni. MODIFI3D rozgrzewa się do temperatury pracy w czasie 15 sekund, a w momencie gdy przestajemy z niego korzystać, przechodzi w stan uśpienia po 25 sekundach. Do urządzenia dodawana jest w zestawie podstawka, na którą możemy je odłożyć w trakcie pracy.

Koszt urządzenia to 136 PLN i jest dostępne od ręki w sklepie get3D. Firma ma wyłączność na sprzedaż MODIFI3D w Polsce.

Modify3D 01

Źródło: www.get3d.pl

DODAJ KOMENTARZ:

4 komentarze

 1. Avatar
  Piotr Nowicki on

  Podejrzanie przypomina lutownice USB za 18zł: http://www.gotronik.pl/lutownica-usb-8w-zd20u-p-2266.html nawet opakowanie takie samo. Na plus tylko dodatkowe końcówki. Za to na minus brak regulacji temperatury. Rozgrzewa się aż do 450*C, to chyba sporo za dużo w porównaniu z typową temperaturą druku 200-250*C. Nie chciałbym wdychać tych oparów.

 2. Avatar

  Mam podobne odczucia, moja stacja lutownicza ma regulację temperatury, trzeba ją będzie wypróbować, fakt, końcówki są ciekawe i to będzie chyba będzie najtrudniejszy do znalezienia zamiennik.

 3. Avatar

  Może wyglądać nawet identycznie, pytanie co jest w środku – najlepszy przykład kamer sportowych: popularny model sj6000 kosztuje od 265 zł do 650 zł, tylko że te po 265 zł to jest kolejna odchudzona kopia kopii wersji sj6000, zmontowana przez bardzo kreatywnego Chińczyka.