Niskobudżetowy druk 3D z termoplastów – czyli popularnych “plastików” ABS i PLA ma zarazem jedną kluczową zaletę i jedną kluczową wadę. Zaleta to oczywiście niska cena ich wytwarzania – szczególnie jeśli porównamy to z innymi technologiami przyrostowymi. Wada – przeciętna jakość otrzymanego modelu, w szczególności gdy do jego wydrukowania musieliśmy wykorzystać całą masę podpór, które trzeba usunąć. W takim przypadku okazuje się, że chcąc otrzymać satysfakcjonujący poziom wydruku konieczne są mniej lub bardziej skomplikowane prace wykończeniowe. get3D wprowadziło właśnie do oferty urządzenie, które pozwoli w skuteczny sposób rozwiązać ten problem.

MODIFI3D to banalne w swojej prostocie podgrzewane narzędzie z wymiennymi końcówkami służącymi do wygładzania, naprawiania czy modyfikacji wydruków 3D. Posiada formę długopisu zasilanego z portu USB komputera. Można wykorzystywać je do pracy z każdym materiałem stosowanym w niskobudżetowym druku 3D typu FDM. Po podłączeniu do źródła zasilania, MODIFI3D rozgrzewa się i za pomocą dedykowanej końcówki, można dokonywać określonych działań na powierzchni modelu.

Urządzenie posiada cztery wymienne końcówki: igła (needle), nożyk (knife), łyżeczka (scoop) i punktor (point), służące do wykonywania różnych prac – igła i punktor do tworzenia otworów w wydrukach, nożyk do wycinania fragmentów wydruku, a łyżeczka do wygładzania powierzchni. Końcówki pokryte są specjalną warstwą, która redukuje przyczepianie się rozgrzanego i roztopionego tworzywa do ich powierzchni. MODIFI3D rozgrzewa się do temperatury pracy w czasie 15 sekund, a w momencie gdy przestajemy z niego korzystać, przechodzi w stan uśpienia po 25 sekundach. Do urządzenia dodawana jest w zestawie podstawka, na którą możemy je odłożyć w trakcie pracy.

Koszt urządzenia to 136 PLN i jest dostępne od ręki w sklepie get3D. Firma ma wyłączność na sprzedaż MODIFI3D w Polsce.

Modify3D 01

Źródło: www.get3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

4 Komentarze

 1. Podejrzanie przypomina lutownice USB za 18zł: http://www.gotronik.pl/lutownica-usb-8w-zd20u-p-2266.html nawet opakowanie takie samo. Na plus tylko dodatkowe końcówki. Za to na minus brak regulacji temperatury. Rozgrzewa się aż do 450*C, to chyba sporo za dużo w porównaniu z typową temperaturą druku 200-250*C. Nie chciałbym wdychać tych oparów.

  1. Mam podobne odczucia, moja stacja lutownicza ma regulację temperatury, trzeba ją będzie wypróbować, fakt, końcówki są ciekawe i to będzie chyba będzie najtrudniejszy do znalezienia zamiennik.

  2. Może wyglądać nawet identycznie, pytanie co jest w środku – najlepszy przykład kamer sportowych: popularny model sj6000 kosztuje od 265 zł do 650 zł, tylko że te po 265 zł to jest kolejna odchudzona kopia kopii wersji sj6000, zmontowana przez bardzo kreatywnego Chińczyka.

   1. Tak się składa że jest to kopia 1:1 tej chińskiej lutownicy. Jedyna różnica jest w dodatkowych końcówkach, pytanie tylko czy są one warte ponad 100 zł.

    https://www.youtube.com/watch?v=i2ONuZKrFq8

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować