Monoprice prezentuje nowe drukarki 3D w jeszcze niższych cenach

2

Chiński producent sprzętu elektronicznego Monoprice zaistniał w branży druku przestrzennego za sprawą zdumiewająco niskich cen swoich urządzeń. Chociaż w Polsce jest to stosunkowo mało znana marka, w USA należy do grona najczęściej kupowanych produktów. Niedawno firma ujawniła informacje na temat trzech nowych urządzeń – MP Select Mini V2, MP Mini Delta i Maker Select Plus.

Dostępne dotychczas drukarki 3D przywodzą na myśl popularne urządzenia znanych marek jak Ulimaker czy oryginalnej Prusy i3. Tym razem firma zdecydowała się na nowelizację dwóch drukarek 3D ze swojej oferty oraz dodanie nowej pozycji – urządzenia pracującego w układzie delty.

MP Select Mini V2

Jest to zmodernizowana wersja bestselleru od Monoprice – MP Select Mini. Producent zapewnia m.in. stabilniejszą konstrukcję urządzenia czy usprawniony układ chłodzenia podczas procesu druku 3D. Brak izolowanej komory roboczej czy niewielki rozmiar stołu sprawiają, że jest to urządzenie dla osób rozpoczynających przygodę z drukiem 3D. Dla wielu zachęcająca może również okazać się cena – 199 USD.

Konstrukcja Select Mini „inspirowana” jest popularną drukarką 3D – UP Plus 2.

Maker Select Plus

Drukarka 3D jest unowocześnioną wersją najlepiej sprzedającego się modelu, opartego o konstrukcję klasycznej Prusy i3. Podgrzewany stół roboczy, dotykowy wyświetlacz LCD, komunikacja bezprzewodowa… To tylko niektóre z funkcji nowej drukarki 3D.

Pierwsze pogłoski o premierze nowej drukarki 3D pojawiły się już w zeszłym sierpniu – obecnie jest ona już dostępna na oficjalnej stronie Monoprice za 399 USD. Jak zapewniają producenci, to jedyne urządzenie, które oferuje tak wysoką jakość wydruków przy tak niskiej cenie.

MP Mini Delta

Całkiem nowa pozycja w ofercie Monoprice jest, jak twierdzą twórcy, kolejnym krokiem w rozwoju technologii przyrostowych oraz czynienia ich coraz bardziej przystępnymi. Tzw. delty charakteryzują się okrągłym stołem roboczym oraz głowicą drukującą zawieszoną na trzech ramionach złożonych w trójkątnej konfiguracji (stąd nazwa Delta).

Produkt dzięki zastosowanej auto kalibracji jest gotowy do użycia tuż po wyciągnięciu z pudełka. Intuicyjne oprogramowanie pozwoli na łatwą pracę z urządzeniem.

Niewątpliwym atutem nowego produktu jest jego koszt – jedyne 149 USD. Jest to jak na razie najtańsze urządzenie dostępne w asortymencie Monoprice.

Prezentowane nowości wskazują, że Monoprice stara się wycofywać stopniowo swoje stare urządzenia na rzecz ich unowocześnionych wersji przy zachowaniu niskiej ceny. Obecnie, firma oferuje jedne z najniższych cen, kilkakrotnie mniejsze od tych proponowanych przez amerykańskich i europejskich producentów.

Źródło: all3dp.com

Udostępnij.

O autorze

Magdalena Przychodniak

Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.