MyMiniFactory - jedna z najpopularniejszych platform z modelami do druku 3D od pewnego czasu rozwija szereg pobocznych usług i funkcjonalności dążąc do tego aby stać się w świadomości użytkowników czymś dużo więcej niż "kopią Thingiverse". Oprócz palety darmowych modeli (które niekoniecznie znajdziemy w amerykańskiej bibliotece), znajdziemy również modele płatne, oferowane przez profesjonalnych projektantów. Możemy także wziąć udział w konkursach, w których do wygrania są popularne drukarki 3D. Ostatnią nowością jest plugin, który ułatwia cięcie modeli 3D i zdalnego wysyłania ich na drukarkę 3D.

Wtyczka o nazwie Click & Print została opracowana z myślą o OctoPrint, otwartym interfejsie służącym do zdalnego kontrolowania i monitorowania pracy drukarki 3D, stworzonym przez Ginę Häußge i działającym na licencji open-source. Narzędzie jest skierowane do początkujących użytkowników, nie mających wiedzy na temat specyfiki przygotowywania modeli do druku 3D i ich cięcia w zależności od geometrii.

Idea jej działania sprowadza się do wyboru modelu z zasobów MyMiniFactory, przejścia przez zautomatyzowany proces jego przygotowania do druku 3D i wysłania na posiadaną drukarkę 3D. Oczywiście brzmi to dużo lepiej niż w rzeczywistości działa, ale jak twierdzi Romain Kidd - CEO platformy, rozwiązanie ma być tak łatwe i oczywiste, jak dodawanie filtrów do zdjęć publikowanych na Instagramie.

Wtyczka Click & Print jest dostępna dla Octoprint w aplikacji MyMiniFactory.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like