Niemal każdego dnia zarówno naukowcy jak i przedsiębiorcy z całego świata udowadniają, że technologie przyrostowe mają w sobie ogromny potencjał. Kilka dni temu Jimmy Toton z Uniwersytetu RMIT w Melbourne swoimi badaniami udowodnił, że elementy drukowane 3D z metalu nie odbiegają swoimi właściwościami fizycznymi od elementów tworzonych konwencjonalnymi metodami.

W swojej pracy naukowiec wykazał, że jest w stanie wytworzyć w technologii Laser Metal Deposition stalowe frezy, które są w stanie przeciąć tytan. Za prowadzone badania Toton został nagrodzony wyróżnieniem Young Defense Innovator oraz nagrodą pieniężna o wartości 15 000 $.

Jak mówi naukowiec, badania takie jak te umożliwiają sukcesywny rozwój technologii przyrostowych i poszukiwanie nowych zastosowań dla druku 3D w przemyśle. Zastosowanie przyrostowych metod wytwarzania może poprawić wydajność i żywotność narzędzi przy jednoczesnej redukcji kosztów – zdaniem Toton’a producenci powinni korzystać z innowacyjnych technologii, tak by być w stanie zachować konkurencyjność.

Źródło: 3ders.org

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like