Czerwiec upłynął pod znakiem Euro 2016, gdzie Polska reprezentacja zaskakiwała swoją formą w równym stopniu przeciwników jak i swoich kibiców, którzy nieśmiało zaczynali myśleć o najwyższych laurach. Ostatecznie wszystko skończyło się w dniu wczorajszym, po rzutach karnych kończących morderczą rozgrywkę z Portugalią. Jeśli chodzi o sferę drukarek 3D, to tu również nie brakowało emocji. Dwie imprezy targowe w Polsce i Holandii, premiera nowego Zortraxa oraz finalnej wersji Factory 2.0 z Omni3D, a na dokładkę… drukarka 3D złożona na bazie stolików z IKEA.

W czerwcu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 68 artykułów, które skomentowano 110 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów czerwca 2016:

feature-4

Lack zbudować drukarkę 3D ze stolika z IKEI

Absolutnym hitem czerwca była drukarka 3D zbudowana w oparciu o… najtańsze stoliki z IKEI. Chociaż pomysł wydaje się dość absurdalny, koniec końców drukarka 3D działa!

AM Europe

Additive Manufacturing Europe 2016 – RELACJA NA ŻYWO

Od samego początku istnienia naszego serwisu, praktycznie każdy nasz wyjazd na imprezę targową był okraszony relacją na żywo z wydarzenia. Tym razem wynieśliśmy ten zwyczaj na nieco wyższy poziom, relacjonując targi druku 3D z Amsterdamu! A działo się na nich naprawdę wiele…

packshot_scenka2

Duży może więcej – w Amsterdamie pokazano nową, polską drukarkę 3D Zortrax M300

Pierwszego dnia targów w Amsterdamie, Zortrax zaprezentował swoją najnowszą drukarkę 3D – M300 o obszarze roboczym aż 30 x 30 x 30 cm.

3D Solutions 025

Relacja z targów 3D Solutions w Poznaniu

Additive Manufacturing Europe w Amsterdamie nie były jedyną imprezą targową jaką odwiedziliśmy w czerwcu. Dwa tygodnie wcześniej w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja 3D Solutions, na których wystawiło się kilkanaście firm z polskiej branży druku 3D.

przewodnie

Analiza wytrzymałościowa wybranych materiałów stosowanych w druku 3D w technologii FDM

Studentka Wojskowej Akademii Technicznej – Karolina Kurowska, opracowała ciekawe badanie wytrzymałości materiałów stosowanych w technologii FDM: ABS, PLA, bronzeFill i copperFill.

przewodnie2 SIGMA od BCN3D – recenzja drukarki 3D

Łukasz Długosz recenzuje hiszpańską Sigmę z BCN3D – jedną z najpopularniejszych niskobudżetowych drukarek 3D w Europie.

poradnik fabscan

FabScan – zrób to sam – wielki poradnik budowy skanera 3D cz.1.

Chcielibyście zbudować własny skaner 3D? Łukasz Długosz rozpoczął cykl artykułów instruujących jak tego dokonać.

Zortrax-logo Zortrax opatentował swój wynalazek

Zortrax opatentował własne rozwiązanie technologiczne, polegające na automatycznym pozycjonowaniu głowicy drukującej względem stołu roboczego drukarki 3D.

drukarka_bez_tła_small

Factory 2.0 Production System – przemysłowa drukarka 3D polskiego producenta dostępna w sprzedaży

Na 3D Solutions w Poznaniu, Omni3D oficjalnie zaprezentowało skończoną wersję swojej drukarki 3D – Factory 2.0. Z końcem czerwca urządzenie oficjalnie trafiło już do dystrybucji.

SmarTech

SmarTech publikuje raport nt. stanu niskobudżetowej branży druku 3D. Zortrax w czołówce analizowanych firm…

Dzięki uprzejmości Davide Sher’a, w czerwcu mieliśmy okazję opublikować trzy raporty branżowe dot. sytuacji w niskobudżetowym segmencie drukarek 3D, segmencie prosumenckim oraz branży naftowej.

XTC-3D 03 Zestawienie metod obróbki modeli 3D

Paulina Winczewska prezentuje zestawienie najpopularniejszych metod obróbki modeli 3D wydrukowanych w technologii FDM.

Grafika przewodnia: Photography DK via Design Hunt / CC BY

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować