TOP 10 miesiąca

Najlepsze artykuły czerwca ’17

W czerwcu na łamach Centrum Druku 3D i 3D w praktyce opublikowaliśmy kilka ciekawych recenzji drukarek 3D i akcesoriów wspomagających drukowanie przestrzenne, jednakże największą popularnością cieszyły się dwa inne artykuły. Pierwszy to case study z wykorzystania skanowania 3D i inżynierii odwrotnej przy budowie samochodu sportowego – Arrinera Hussarya, a drugi to kolejne sensacyjne nowości z obozu Zortraxa – długo wyczekiwana premiera Inventure, nowe linie filamentów oraz nowa odsłona programu Z-SUITE w wersji 2.0. Co jeszcze najbardziej zainteresowało naszych czytelników…?

W czerwcu na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 76 artykułów. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów czerwca 2017:

CASE STUDY: inżynieria odwrotna w projektowaniu Arrinery Hussarya

Arrinera Hussarya – polski supersamochód sportowy, od lat wzbudza (różne…) emocje wśród miłośników rodzimej motoryzacji. Polski producent skanerów 3D – SMARTTECH, przedstawił case study, w którym opisał wykorzystanie technologii 3D w obszarze tworzenia elementów auta.

BREAKING NEWS: debiut rynkowy Zortraxa Inventure, Z-PLA oraz Z-Suite 2.0 z masą nowych funkcjonalności!

Ostatnimi czasy nie ma miesiąca, żeby Zortrax czymś nie zaskoczył… Podczas swojej konferencji – Zortrax Experience, jaka odbyła się na początku czerwca w Olsztynie, firma zaprezentowała nowe linie filamentów (w tym Z-PLA!), nową wersję oprogramowania sterującego oraz… finalną wersję Zortraxa Inventure, który trafił do sprzedaży.

Relacja z II edycji targów 3D Solutions w Poznaniu

Również na początku czerwca w Poznaniu odbyła się II edycja targów 3D Solutions, będąca częścią ITM Polska. Chociaż skalą i rozmachem daleko było im do kieleckich Dni Druku 3D, wśród wystawców znaleźli się tacy, dla których to były jedne z najlepszych targów, na jakich się kiedykolwiek pojawili.

Michelin prezentuje koło przyszłości – bez powietrza, za to naszpikowane elektroniką i drukowane na drukarkach 3D

Michelin od dawna działa w sektorze druku 3D, ale do tej pory był to przede wszystkim segment druku 3D z metali. Podczas czerwcowej konferencji zaprezentował jednak coś, co może w (dalekiej…) przyszłości odmienić branżę motoryzacyjną – koło wydrukowane w technologii przyrostowej, bez powietrza!

HISTORIA DRUKU 3D – CZĘŚĆ 5: polska branża druku 3D (lata 2013-2015)

Ostatnia, piąta część cyklu opisującego historię powstania branży druku 3D w Polsce i na świecie.

Udany debiut Graften Motorsport w Pucharze Europy Alpe Adria Cup, z premierą drukarki 3D Graften One w tle

Centrum Druku 3D od zeszłego roku jest partnerem Graften Motorsport – oto relacja z pierwszego w tym sezonie wyścigu z jego udziałem. Przy okazji zaprezentowaliśmy po raz pierwszy finalną wersję drukarki 3D, która wspiera team w ulepszaniu motocykli.

Tymczasem gdzieś daleko w małej wiosce…” REVISITED, czyli jak Devil Design został największym producentem filamentów w Polsce

Fantastyczny wywiad z Markiem Ryszką z Devil Design, czyli historia o tym, jak w przeciągu trzech lat stać się największym producentem filamentów w Polsce?

Polak, Węgier, dwa bratanki, czyli test CraftBota 2

Recenzja węgierskiego CraftBot 2 – jednej z najpopularniejszych, niskobudżetowych drukarek 3D w Europie.

Wielki test preparatów adhezyjnych – Dimafix vs. C-STICK vs. PrintaFix vs. NeedIT

Pierwszy i jedyny w swoim rodzaju test preparatów adhezyjnych – Dimafix, C-STICK, PrintaFix i NeedIT.

10 najważniejszych desktopowych drukarek 3D w historii druku 3D

Na świecie funkcjonuje kilkaset modeli drukarek 3D. Które z nich miały największy wpływ na rozwój branży?

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W czerwcu na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 16 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów czerwca 2017:

Prototyp implantu kości żuchwy

Dzięki współpracy z łódzkim Bionanoparkiem mieliśmy okazję wydrukować szereg bardzo trudnych, anatomicznych modeli 3D. Jednym z nich był prototyp implantu kości żuchwy jaki powstał na Ultimakerze 3 z nylonu.

PRZESTAŃ DRUKOWAĆ G…O

Holenderski projektant – Dave Hakkens, stworzył film, w którym obnaża największy sekret domowego druku 3D: zwykły posiadacz drukarki 3D nie ma po prostu co drukować.

Pango – najlepszy slicer dla desktopowych drukarek 3D typu FDM?

Chiński Panowin F1 jest wyposażony w jeden z najlepszych slicerów dla drukarek 3D typu FDM, z jakim się spotkaliśmy. Nie wierzycie? Spójrzcie na dowody…

Ratowanie” trzydniowego wydruku 3D z nylonu

Kolejny ekstremalny model anatomiczny z zasobów Bionanoparku – fragment kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. My postanowiliśmy utrudnić pracę z tym detalem jeszcze bardziej, drukując go z nylonu!

Panowin F1 i test druku 3D różnych wysokości warstw modelu

Panowin F1 pozwala na druk 3D w bardzo szerokim zakresie warstw – od 0,05 do 1,0 mm. Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce…

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować