Trudno uwierzyć, że czerwiec minął tak szybko, a długo wyczekiwane wakacje wreszcie nadeszły. Dla branży technologii addytywnych zeszły miesiąc minął przede wszystkim pod znakiem targów ITM w Poznaniu oraz towarzyszącej im konferencji dotyczącej druku 3D z metalu.

W czerwcu na Centrum Druku 3D pojawiły się ​53 artykuły – według naszych czytelników do najbardziej interesujących tematów należały materiały związane zarówno z wspomnianym wydarzeniem jak i te mówiące o nowych drukarkach 3D, które pojawiły się na rynku. Chętnie czytano również artykuły z nowej serii, w której tłumaczymy podstawy technologii FDM.

ITM Polska – fotorelacja z pierwszego dnia targów

Relacje “na żywo” zawsze cieszą się ogromną popularności wśród naszych czytelników – nie inaczej było tym razem. Najchętniej czytanym artykułem zeszłego miesiąca była fotorelacja z ITM Polska, które odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

0,5 mln sprzedanych drukarek 3D w 2017 roku, czyli jak bardzo Gartner pomylił się w swoich przewidywaniach

Na ile przewidywania publikowane w często nad wyrost optymistycznych raportach mają pokrycie w rzeczywistości? Paweł, porównując raporty publikowane przez dwie największe firmy analityczne stara się znaleźć odpowiedz na to pytanie.

UBOT P440 – zaglądamy do wnętrza najnowszej, polskiej, profesjonalnej drukarki 3D typu FDM

Szczegółowy opis nowego urządzenia od krakowskiego producenta drukarek 3D, UBOT 3D – UBOT P440. Maszyna została wyposażona m.in. w niezależny system obiegu powietrza do podgrzewania komory czy szereg innych funkcji, które optymalizują pracę z urządzeniem.

Przegląd najpopularniejszych technologii w niskobudżetowym druku 3D z fotopolimerów

Użytkownicy domowi zaczynają odkrywać ogromny potencjał drzemiący w technologii druku 3D z żywic światłoutwardzalnych. Łukasz, starając się przybliżyć użytkownikom metody druku z tego materiału, stworzył przegląd najpopularniejszych technologii w niskobudżetowym druku 3D z fotopolimerów – która z nich będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie?

Technologia FDM – ROZDZIAŁ 1 – Co to jest i na czym polega…?

Artykuł rozpoczynający nową serię podejmującą podstawowe zagadnienia z zakresu druku 3D w technologii FDM. Jak działa druk 3D w technologii FDM i jakie materiały są wykorzystywane w tej metodzie wytwarzania? Sprawdźcie sami!

  Zortrax prezentuje swoją farmę drukarek 3D M200 Plus

Dwa miesiące temu olsztyńska firma zaprezentowała jej ulepszoną wersję M200 Plus, dostosowując swoje flagowe urządzenie do obecnie obowiązujących standardów. Za sprawą wpisu na blogu Zortraxa mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska farmie zawierającej trzydzieści sześć sztuk tego urządzenia.

Selgros wprowadza do oferty drukarki 3D Panospace

Na półki sklepów Selgros Cash&Carry, jednej z największych sieci hurtowni dla przedsiębiorców  trafiają pierwsze drukarki 3D w postaci chińskiego Panospace.  Jej cena w Polsce to 2704,77 PLN brutto (2199,00 PLN netto).

  Materialise – innowatorzy, na których można polegać

Materiał zwieńczający cykl artykułów, których celem było przybliżenie naszym czytelnikom specyfiki projektów realizowanych przez Materialise. Czym zajmują się specjaliści z Materialise i w jaki sposób mogą pomóc w optymalizacji procesów również w Twojej firmie?

DRUK 3D W METALU – oficjalna relacja z konferencji

Od 2016 roku integralną częścią targów jest 3D Solutions – impreza poświęcona w całości technologiom przyrostowym. W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbyło się wydarzenie towarzyszące– konferencja „Druk 3D w metalu” współorganizowana przez CD3D. W naszej relacji przedstawiliśmy zakres zagadnień, o których mówili nasi prelegenci.

Technologia FDM – ROZDZIAŁ 2 – Jak działa drukarka 3D i na co zwracać uwagę przy jej zakupie…?

Druga część obszernej serii związanej z podstawami druku 3D w technologii FDM. Rozdział drugi jest nieocenioną pomocą dla wszystkich, którzy chcą kupić drukarkę 3D a nie zdecydowali się jeszcze na konkretny model.

.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W maju na łamach portalu 3D w praktyce pojawiło się łącznie 9 artykułów. Do tych, które najskuteczniej przykuwały uwagę czytelników należą:

Projekt tygodnia – „organy” Kaliope

Najpopularniejszym “Projektem tygodnia” ubiegłego miesiąca był poradnik, w którym zaprezentowane zostało jak krop po kroku wykonać „replikę” organów parowych Kaliope.

Projekt tygodnia – zagadki logiczne

Mimo, ze rozpoczął się już błogi sezon wakacyjny, dużą popularnością cieszył się materiał o tym jak przygotować zagadki logiczne, które pobudzą Wasze szare komórki.

 Projekt tygodnia – wymiana kółka w fotelu biurowym

Jak wykorzystać drukarkę 3D do drobnych napraw domowych? Łukasz w swojej serii “Projekt tygodnia” prezentuje jak wydrukować zapasowe koło do fotela obrotowego.

Kudo3D Bean – zawartość zestawu

Dalsza część przygód z “Kickstarterową” druakrką 3D Kudo3D Bean – unboxing i pierwsze wrażenia po otrzymaniu zestawu.

Ploter laserowy część VII – Red Point

Dużym zainteresowaniem czytelników cieszył się również kolejny materiał o wykorzystaniu plotera laserowego – w tej części Łukasz zaprezentował jak wykonać red point, czyli czerwony punkt będący szczególnie przydatnym podczas pozycjonowania lasera.

Grafika przewodnia: [1]

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować