Lato w pełni, upalna aura za oknami a w Centrum Druku 3D praca wre. Tegoroczny czerwiec jest dla Nas szczególnym czasem – po ponad sześciu latach istnienia portalu udało się nam osiągnąć imponującą liczbę 5000 opublikowanych artykułów!

W czerwcu na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostały 42 artykuły. Który z nich był najciekawszy zdaniem naszych czytelników? Przekonajcie się sami.​

 

4-ty BŁĄD PRZY ZAKUPIE DRUKARKI 3D – o co chodzi z zamkniętą i podgrzewaną komorą roboczą?

Kolejna cześć cyklu o błędach, z którymi muszą mierzyć się użytkownicy drukarek 3D. Obiektem kolejnego materiału z serii stały się zamknięte komory robocze i problemy, jakie mogą się z nimi wiązać.

ONO jak gdyby nigdy nic sprzedaje swoje mobilne drukarki 3D w Chinach i zapowiada premierę kolejnego urządzenia. Co z Kickstarterem…?

Pamiętacie ONO? okazuje się, że firma żyje i ma się świetnie! Firma była obecna na tegorocznych targach CES w Szanghaju, gdzie prezentowała swoje drukarki 3D, mnóstwo fantastycznie wyglądających wydruków, a nawet zapowiedziała premierę nowego, dużo większego urządzenia!

Nowe Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej HP

W ostatnim dziesięcioleciu druk 3D rozwijał się od szybkiego prototypowania po wytwarzanie krótkich serii i postępy w masowej produkcji na pełną skalę. Jak więc liderzy branży w dziedzinie produkcji addytywnej wprowadzają go do fabryk przyszłości?

Niedobrze! Maker Media – wydawca magazynu MAKE: i imprez Maker Fair zwolnił wszystkich pracowników i chwieje się na granicy bankructwa…

MAKE: to największe czasopismo poświęcone ruchom makerskim, hakerskim, DIY oraz wszystkim powiązanym z nimi technologiom wytwórczym. Niestety, kilka dni temu dotarły do Nas informacje, że firma stoi na granicy bankructwa.

IKEA i UNYQ przedstawia nową linię drukowanych 3D akcesoriów dla graczy

Szwedzka sieciówka meblowa udowadnia, że stara się nadążyć za najnowszymi technologiami, przedstawiając nową serię drukowanych 3D produktów dedykowanych graczom. Co więcej, drukowanych 3D w technologii CLIP, uznawanej za jedną z najbardziej innowacyjnych metod wytwarzania przyrostowego.

Sprzedaż detaliczna drukarki Zortrax 3D M300 Dual rozpoczęta!

Blisko dwa miesiące informowaliśmy o poszerzeniu oferty produktowej Zortrax o nową drukarkę 3D – Zortrax M300 Dual. Producent nie kazał jednak długo czekać na premierę urządzenia –  24 czerwca 2019 r. nowy produkt oficjalnie trafił do sprzedaży detalicznej.

  Student winny produkcji broni z drukarki 3D

Sąd w Londynie uznał 26-letniego studenta winnego produkcji broni z drukarek 3D i jak przyznają władze, jest to pierwszy tego typu wyrok w historii brytyjskiego sądownictwa.

Czarne chmury nad Mcor Technologies – czy to koniec technologii druku 3D z papieru…?

W świecie kolorowych technik addytywnych jest jeszcze jedna, bardzo niszowa i nieco zapomniana już technologia, w postaci druku 3D z papieru, autorstwa irlandzkiej firmy Mcor Technologies. Niestety lada moment ma ona bardzo dużą szansę trafić do lamusa historii, ponieważ jej twórca został objęty zarządem komisarycznym, a jego majątek jest właśnie wyprzedawany…

 

Jak oszczędzić czas i pieniądze przez wdrożenie druku 3D w procesach produkcji?

Druk 3D sprawdza się w prototypowaniu funkcjonalnym. Z usług druku 3D do zastosowań przemysłowych korzysta łódzkie przedsiębiorstwo VIBROSON. Dla firmy druk przestrzenny oznacza duże oszczędności – na jednym elemencie firma może oszczędzić 4000 zł i skrócić czas dostawy komponentów o 25%.

ZOBACZ: relacja z debaty o druku 3D podczas II Forum Wizji Rozwoju w Gdyni

W dniach 24-25 czerwca 2019 r. na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się II edycja Forum Wizji Rozwoju, podczas której debatowano nad przyszłością polskiej gospodarki w kontekście różnych sfer innowacji technologicznych oraz związanych z tym wyzwań. Relacja dostępna na Centrum Druku 3D.

Grafika: Photo on Foter.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować