Lato w pełni, jednakże w branży druku 3D, pomimo wakacji dużo się dzieje. W Niemczech BMW otworzyło nowe Centrum Technologii Przemysłowych, w którym zainstalowano aż 50 systemów do druku 3D najpopularniejszych producentów. Również dla polskiej branży druku 3D zeszły miesiąc minął pod znakiem zmian – na Dolnym Śląsku powstał Inkubator Druku 3D o wartości ponad 24 mln zł, wyposażany w drukarkę 3D jednego z najbardziej popularnych producentów na świecie, Stratasys.

W czerwcu, na łamach Centrum Druku 3D opublikowane zostało 39 artykułów. Które cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników? Poniżej zestawienie najchętniej czytanych artykułów:

Nowa siedziba CD3D
W ubiegłym miesiącu, najpopularniejszym artykułem okazał się być materiał o nowej siedzibie CD3D. Od czerwca mieści się ona w centrum Łodzi, przy ul. Mikołaja Kopernika 36A
Na Dolnym Śląsku powstaje Inkubator Druku 3D o wartości ponad 24 mln zł – CadXpert instaluje pierwszą drukarkę 3D Stratasys J720 Dental
Dolnośląskie Centrum Druku 3D to innowacyjny na skalę kraju inkubator dla firm z regionu Dolnego Śląska, wyposażony w najnowocześniejsze drukarki 3D.
Technologia FDM – ROZDZIAŁ 4 – Dlaczego wydruki 3D się kurczą?
Kolejny rozdział serii o technologii FDM. Tym razem, odpowiedź na pytanie o kurczenie się wydruków 3D.
TOP 5 nieoczywistych materiałów do druku 3D na bazie PLA
Zastawienie pięciu materiałów na bazie PLA do wyjątkowych zastosowań.
Rekonstrukcja zabytkowych samochodów z wykorzystaniem druku 3D z żywic
Jednym z beneficjentów rozwiązań Zortrax jest firma ABCar Oldtimers, która wykorzystuje technologie addytywne jako narzędzie renowacji zabytkowych modeli aut.
BMW otwiera Centrum Technologii Przyrostowych, wyposażone w 50 systemów do druku 3D
Nowa inwestycja BMW pozwoliła na stworzenie Additive Manufacturing Campus, centrum które umożliwia produkcję prototypów jak i produktów finalnych. Kompleks wyposażono w aż 50 systemów do druku 3D!
Panasonic opracował metodę szybszego tworzenia kanałów chłodzących wewnątrz form wtryskowych
Nowa technologia łączy w sobie zalety druku 3D, frezowania i projektowania generatywnego i pozwala na otrzymanie spersonalizowanego systemu chłodzenia. Dzięki tej innowacji, chłodzenie jest nawet do 20% bardziej wydajne.
Creality prezentuje Ender-6 – szybką drukarkę 3D o dużym i zamkniętym obszarze roboczym
Ender-6 – najnowsze urządzenie Creality posiada szereg wydajnych komponentów, dzięki czemu ma być aż trzykrotnie szybsza od innych urządzeń producenta, przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości wydruków. 
Produkcja kostiumów dla CD Projekt z wykorzystaniem drukarek 3D Zortrax Inkspire
Zortrax dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu druku 3D dla firm z różnorodnych branży. Jedną z nich jest Lightning Cosplay, uznana na świecie niemiecka firma projektująca i wykonująca na zamówienia kostiumy.
HP rozszerza gamę materiałów o polipropylen
HP rozszerzył gamę dostępnych materiałów o nowe tworzywo – polipropylen. Tworzywo PP dedykowane jest dla urządzeń z serii Jet Fusion 5200.

Grafika przewodnia: Foter.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować