Grudzień – czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestrowej zabawy, lecz również wszelkiego rodzaju podsumowań. My zaczęliśmy od ogłoszenia nominacji do naszych corocznych Nagród Branżowych. Oprócz tego pojawiło się kilka ciekawych testów (ODO Play, aplikacja mobilna Ultimaker, czy FiberWood z Fiberlogy), informacji o nowościach (Goliat Extruder), jak również… news o terrorystach z ISIS, drukujących na niskobudżetowych drukarkach 3D części do bomb i dronów je zrzucających…

W grudniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 65 artykułów, które skomentowano 86 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów grudnia 2016:

nagrody-branzowe-cd3d-2016

NAGRODY BRANŻOWE 2016 – OFICJALNE NOMINACJE !!!

Jak co roku, grudzień rozpoczęliśmy publikacją listy nominowanych firm, produktów i osobistości polskiej i światowej branży druku 3D, do Nagród Branżowych CD3D za 2016 r. Ogłoszenie wyników już za niespełna dwa tygodnie, podczas uroczystej Gali!

logo-3d-phoenix

3D Phoenix poszukuje pracowników na stanowiska managerskie, handlowe i techniczne

Zwykłe ogłoszenie o naborze pracowników na stanowiska managerskie w jednej z czołowych firm dystrybucyjnych w kraju, dość nieoczekiwanie wywołało lawinę komentarzy.

odo-play-01

ODO Play – pierwsza polska, konsumencka drukarka 3D?

ODO Play produkcji lubelskiej firmy Infinum 3D, trafiło w grudniu do wybranych sklepów sieci Media Markt, tymczasem my mieliśmy okazję przetestować tą drukarkę 3D.

fiberlogy

Wywiad z Fiberlogy

Producent filamentów – Fiberlab, twórca marki Fiberlogy, zadebiutował na rynku w 2016 r. i dość szybko wyrobił sobie bardzo dobrą markę. Mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę firmy i porozmawiać z jej twórcami nt. ich wizji rozwoju spółki oraz produkowanych materiałów do druku 3D.

ls-one-dead

Koniec Sand Made – polskiego producenta drukarek 3D typu SLS

Sand Made – zeszłoroczny zdobywca dwóch nagród w plebiscycie branżowym CD3D, nieoczekiwanie zakończył działalność. Jest to o tyle smutna informacja, gdyż firma była jednym z niewielu polskich producentów drukarek 3D, który produkował maszyny w innej technologii niż FDM…

goliat-v3-2

Goliat V3 – trzecia iteracja polskiego, metalowego extrudera

TYTAN 3D prezentuje najnowszą, trzecią wersję swojego extrudera do drukarek 3D typu FDM – Goliata.

no-paypal-account

Josef Prusa ostrzega przed PayPal’em

Prusa Research – firma legendarnego Josefa Prusy rozwija się tak szybko i ma tak dużą sprzedaż, że… PayPal blokuje mu konto w obawie, że jest oszustem.

cxvf-giwgaaehep-jpg-large

Czy ISIS wykorzystuje drukarki 3D do produkcji bomb?

Drukarki 3D od dawna są wykorzystywane przez branżę zbrojeniową do prototypowania – nic zatem dziwnego, że skorzystać z nich postanowili także terroryści z ISIS.

fiberlogy-fiberwood-2

FiberWood od Fiberlab – test filamentu

Fiberlogy wypuściło niedawno nowy rodzaj filamentu – kompozyt PLA i drewna, FiberWood. Łukasz Długosz nie tylko sprawdził jak się z niego drukuje, lecz również przetestował obróbkę i wytrzymałość na środki chemiczne.

armbot-3d-printer-with-articulated-robotic-arm-could-be-yours-for-399-1

Armbot – tania drukarka 3D oparta na konstrukcji ramienia robotycznego

W dzisiejszych czasach dość trudno opracować oryginalną, niskobudżetową drukarkę 3D. Chyba że w jej konstrukcji wykorzysta się… ramię robotyczne!

orlas-creator-03-2

OR Laser otrzymał aż 43 zamówienia na swoją debiutancką drukarkę 3D do metalu, podczas targów formnext

Na targach formnext wystawiało się bardzo wielu producentów drukarek 3D do metalu. Jeden z nich – niemiecki OR Laser, będzie wspominał ten czas bardzo pozytywnie, ponieważ podczas czterech dni targowych sprzedał aż 43 maszyny!

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować