Grudzień to czas Świąt Bożego Narodzenia, lecz zarazem wszelkiego rodzaju podsumowań mijającego roku. Mimo to nie zabrakło kilku bardzo interesujących newsów, które pojawiły się w ostatnich dniach 2017 roku, jak również wywiadów.

W grudniu na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 68 artykułów. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów grudnia 2017:

NAGRODY BRANŻOWE 2017 – OFICJALNE NOMINACJE !!!

Jak co roku, 1 grudnia publikujemy oficjalne nominacje do Nagród Branżowych CD3D za upływający rok. Jak zawsze jest to najchętniej czytany artykuł miesiąca…

Graften One i pomoc w realizacji projektów naukowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Graften to jedna z firm, które oficjalnie zadebiutowały w 2017 roku w polskiej branży druku 3D. Z drukarek 3D firmy korzysta m.in. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Oto do czego są wykorzystywane drukarki 3D firmy na co dzień…

Wywiad z 3D Lab, czyli jak z dystrybutora przemysłowych drukarek 3D stać się producentem urządzenia, które ma szansę zrewolucjonizować rynek druku 3D na świecie…

3D Lab – jeden z najdłużej działających na polskim rynku dystrybutorów drukarek 3D, zaskoczył w 2017 roku świat prezentując ATO One – pierwszy atomizer do produkcji proszków metalicznych pracujący w standardzie biurowym. W wywiadzie dla Centrum Druku 3D załozyciele firmy – Jakub Rozpendowski i Robert Rałowicz opowiedzieli o początkach firmy oraz kulisach powstania atomizera.

3D Phoenix oficjalnym dystrybutorem Desktop Metal w Polsce!

Desktop Metal to jeden z najbardziej innowacyjnych start-upów, jakie pojawiły się ostatnio w branży druku 3D. 3D Phoenix – czołowy dystrybutor drukarek 3D w Polsce został jego oficjalnym przedstawicielem na Polskę.

Parlament Europejski zabiera się za druk 3D. Czy drukarki 3D zostaną opodatkowane…?

Parlament Europejski dostrzegł w końcu potencjał technologii przyrostowych i w swoim zwyczaju zaczął rozmyślać nad tym, jak objąć je swoimi regulacjami…

Aktualizacja oprogramowania dla drukarek 3D Prusa i3 MK2/S

Chociaż nie tak dawno zapowiadana Prusa MK3 właśnie trafiła do sprzedaży, jej twórca nie zapomina o ogromnej ilości użytkowników modelu MK2/S, wydając kolejny, dość istotny update oprogramowania dla tej drukarki 3D. Łukasz Długosz opisuje co nowego wnosi firmware 3.1.0?

Cenrtrum_Druku_3D-Biosensor Żywy tatuaż – drukowane przestrzennie biostruktury diagnostyczne

Naukowcom z prestiżowej uczelni MIT udało się opracować metodę wytwarzania biologicznych czujników w technologii druku przestrzennego – sensor według ich koncepcji ma formę elastycznego tatuażu nanoszonego na powierzchnię skóry, który zmienia kolor pod wpływem konkretnych bodźców. Biotusz wykorzystany w procesie druku 3D jest oparty o matrycę hydrożelową, wzbogaconą o materiał biologiczny w postaci genetycznie modyfikowanych bakterii różnych szczepów, selektywnie wrażliwych na substancje chemiczne.

TOP 5 najbardziej zaskakujących wydarzeń w polskiej branży druku 3D 2017 roku

Pod koniec roku zaprezentowaliśmy cykl artykułów podsumowujących 2017 rok w branży druku 3D w Polsce i na świecie. Oto 5 najbardziej zaskakujących wydarzeń jakich byliśmy świadkiem na polskim rynku…

Ethereal_Machines-Centrum_druku_3D

5-osiowe urządzenie hybrydowe z tytułem najbardziej innowacyjnego produktu w kategorii druk 3D od CES

Indyjski start-up Ethereal Machines zaprezentował hybrydowe urządzenie, które zdobyło tytuł najbardziej innowacyjnego sprzętu w kategorii druk 3D od CES.

Kolejna fala zwolnień w Autodesk. Pracę traci 1150 osób, a firma zaciska pasa…

Autodesk niedawno opublikował swoje kwartalne wyniki finansowe, gdzie wykazała stratę na poziomie 120 mln $. Był to zarazem 10 kwarta z rzędu, gdy firma traciła pieniądze. CEO spółki – Andrew Anagost, ogłosił plan restrukturyzacyjny, w ramach którego pracę straci 13% pracowników – 1150 osób.

TOP 5 artykułów na 3D w praktyce

W grudniu na łamach 3D w praktyce opublikowaliśmy łącznie 12 artykułów. Oto pięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów grudnia 2017:

7 rzeczy, które musisz zrobić, gdy Święty Mikołaj przyniesie Ci na Gwiazdkę drukarkę 3D

Poradnik dla początkujących użytkowników drukarek 3D, którzy otrzymali ją od Świętego Mikołaja pod choinkę…

Projekt tygodnia – ozdobne renifery

Łukasz Długosz korzystając z technologii FDM, wykonał dwa, na pozór identyczne, lecz inaczej wykończone, świąteczne renifery.

Krótki wstęp do technologii druku 3D

Czym jest druk 3D, jakie rodzaje technologii przyrostowych wyróżniamy oraz czym się od siebie różnią? Oto krótki poradnik dla początkujących…

Zortrax Inventure – unboxing i pierwsze wrażenia

Pierwszy z cyklu artykułów przedstawiających Zortraxa Inventure i przybliżających techniki pracy z urządzeniem.

Projekt tygodnia – ozdobne choinki

Projekt ozdobnych, świątecznych choinek wykonanych przy pomocy plotera laserowego.

Grafika przewodnia: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować