Witamy w roku 2019! Pierwszym artykułem w nowym roku jest grudniowe zestawienie najpopularniejszych artykułów. Wśród nich kilka zaskoczeń – premiera nowej drukarki 3D od MakerBot, recenzja najnowszej pozycji książkowej o druku 3D czy zapowiedź pierwszej Gali rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D w odświeżonym wydaniu.

W grudniu 2018 roku na łamach Centrum Druku 3D opublikowaliśmy łącznie 52 artykuły- przedstawiamy  dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów:

Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D jako nowa kwalifikacja rynkowa w ZSK

Najpopularniejszym artykułem minionego miesiąca była informacja o uznaniu programowania i obsługiwania procesu druku 3D jako nowej kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Czy  obwieszczenie Ministra Cyfryzacji o włączeniu nowej kwalifikacji rynkowej może realnie wpłynąć na polską branżę druku 3D?

Jak Wyborcza.pl o druku 3D debatowała…

Rosnąca popularność technologii przyrostowych sprawia, że również przedstawiciele mediów ogólnoteoretycznych zaczynają się nim interesować. Jakie jest zdanie ekspertów Wybroczej.pl na temat technologii przyrostowych? Oceńcie sami…

Rzeczy, które musisz wiedzieć o druku 3D z żywic, a z których nie zdajesz sobie pewnie sprawy…?

Artykuł, który przybliża osiem rzeczy, które należy wiedzieć na temat fotopolimerowych drukarek 3D zanim dokona się ich zakupu. Jak w przypadku każdej innej technologii produkcyjnej, drukowanie z żywic światłoutwardzalnych niesie ze sobą szereg korzyści, jak i ograniczeń.

Przeczytałam książkę „Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D”…

Recenzja najnowszej książki na temat technologii przyrostowych – czy warto mieć ją w swojej biblioteczce?

Nowe materiały do druku 3D od Zortrax

Zortrax poszerzył niedawno swoją ofertę urządzeń o kilka nowych pozycji, debiutując z drukarką 3D Inkspire czy przedstawiając odświeżoną wersję flagowych urządzeń, M200 Plus i M300 Plus. Dbając o najwyższy komfort pracy wprowadził kilka nowych materiałów eksploatacyjnych.

A oto i on – Method, czyli awans MakerBota do kategorii zawodników wagi ciężkiej

Zupełne zaskoczenie – nowy MakerBot o nazwie Method, będący następcą Replicatorów 5-tej generacji, a zarazem zupełnie nowym otwarciem w historii tej marki.

V edycja Nagród Polskiej Branży Druku 3D – nowości, zmiany oraz cała masa atrakcji!

Pierwsze oficjalne ogłoszenie w sprawie Gali rozdania Nagród Polskiej Branży Druku 3D, pełna nowości i atrakcji. Wśród zaskoczeń – zupełnie nowe miejsce i inna, otwarta formuła wydarzenia.

Pracowity rok Zortraxa

Podsumowanie ubiegłorocznych dokonań Zortraxa. Wprowadzenie nowości produktowych to nie jedyne wydarzenia w spółce Zortrax warte uwagi. W minionym roku olsztyński producent zawarł szereg współprac z renomowanymi firmami i organizacjami z całego świata.

Czy drukarki 3D są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Powrót do tematu druku 3D w kontekście negatywnego wpływu dla naszego zdrowia – czy praca z desktopowymi drukarkami 3D jest właściwie bezpieczna dla naszego zdrowia? czy podczas procesu podgrzewania tworzyw termoplastycznych uwalniane są jakiekolwiek lotne, szkodliwe związki chemiczne?

Premiera CURA 4.0 w wersji beta

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała beta wersja CURY 4.0, prezentująca zupełnie nową wersję layoutu graficznego i sposobu zarządzania pracą z modelami 3D. Wersja stabilna powinna pojawić się już niebawem.

 

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować