Witamy w nowej dekadzie! Pierwszym artykułem w Nowym Roku jest grudniowe zestawienie najpopularniejszych artykułów, w których nie zabrakło poradników oraz artykułów pisanych w Bożonarodzeniowym duchu.

Na łamach Centrum Druku 3D opublikowano 47 artykułów. Które z grudniowych artykułów cieszyły się największą popularnością wśród naszych czytelników?

  CURA 4.4 z funkcją „celowych profili”

Najczęściej czytanym artykułem była informacja o tym, że Ultimaker zaprezentował najnowszą aktualizację oprogramowania CURA w wersji 4.4. Oprócz tradycyjnych poprawek dotyczących optymalizacji silnika cięcia modeli 3D oraz poprawiających wydajność, pojawiła się dość ciekawa funkcjonalność w postaci tzw. „celowych profili” (intent profiles).

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zestawienia dziesięciu najważniejszych, rosyjskich firm tworzących tamtejszą branżę.
3D Phoenix oficjalnym dostawcą urządzeń od Nexa 3D

Podczas ostatnich targów Formnext 3D Phoenix, polski dystrybutor drukarek 3D zawarł współpracę z amerykańskim producentem Nexa 3D. Wcześniej przedstawiciele firm pracowali wspólnie w ramach innego projektu, jednak od teraz ich kooperacja będzie opierała się przede wszystkim na sprzedaży urządzeń NXE400.

Opowieść Wigilijna by Lamborghini: ojciec z synem drukują własną wersję Aventadora i w prezencie dostają… oryginalne auto!

W połowie 2019 roku amerykański fizyk – Sterling Backus ujawnił, że wspólnie ze swoim dwunastoletnim synem Xanderem od ponad roku buduje w pełni funkcjonalną i pełnowymiarową kopię Lamborghini Aventador SV. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia budowany z elementów stworzonych na drukarkach 3D samochód został zastąpiony… oryginalnym modelem Aventadora!

SEB-COMP przejmuje dział sprzedaży drukarek 3dl.tech i zostaje operatorem jego sklepu internetowego

SEB-COMP – czołowy dystrybutor drukarek 3D i filamentów w Polsce przejął dział sprzedaży produktów z sektora 3D wrocławskiej firmy 3dl.tech. Na mocy umowy podpisanej pod koniec października br. SEB-COMP jest oficjalnym i wyłącznym operatorem serwisu sklep.3dl.tech i będzie obsługiwał wszystkich dotychczasowych klientów firmy w obszarze drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych do nich.

Świąteczny poradnik – jak zrobić bombkę „Baby Yoda”?

Nasz świąteczny artykuł. Jeden z modeli Baby Yoda, opublikowanych na Thingiverse, posłużył nam do stworzenia naszej ozdoby świątecznej. Co prawda, sam proces optymalizacji modelu nie był skomplikowany ani czasochłonny, ale kto by miał na to czas w ferworze świątecznych przygotowań…?

Toy Rescue, czyli drugie życie zabawek dzięki technologii druku 3D

W dobie rosnącej świadomości na temat ekologii oraz troski o środowisko naturalne coraz mocniejszy nacisk kładzie się na świadome zakupy i dbanie o posiadane już rzeczy. W ten trend świetnie wpasowała się francuska firma Dagoma, która wykorzystując technologię druku 3D daje drugie życie zabawkom.

3M opracowało technologię druku 3D z teflonu (PTFE) i będzie oferować ją tylko na zamówienie

Na targach Formnext 2019 3M zaprezentował gotowe wydruki i dziś wiemy już trzy rzeczy: po pierwsze, druk 3D z tego polimeru jest możliwy, ale z uwagi na specyfikę procesu bardzo skomplikowany. Po drugie, 3M nie zamierza udostępniać opracowanej technologii na zewnątrz – ani w postaci materiałów, ani dedykowanych drukarek 3D. Po trzecie – z chęcią wydrukuje coś z teflonu na zamówienie!

W połowie października 2019 roku, Josef Průša zaskoczył wszystkich użytkowników amatorskich i desktopowych drukarek 3D na świecie, prezentując niespodziewanie i bez jakichkolwiek wcześniejszych zapowiedzi całkowicie nowe urządzenie swojego autorstwa – PRUSĘ MINI. Od dwóch tygodni trwają wysyłki pierwszych drukarek 3D do klientów, tymczasem Josef Průša ujawnił jakich nowych funkcjonalności możemy się w nich spodziewać po nowym roku…

BCN3D Sigma R19 – podstawy pracy z oprogramowaniem CURA

Stawkę zamyka poradnik przedstawiające pracę z oprogramowaniem CURA, dostosowanym stricte do urządzeń hiszpańskiego producenta BCN3D.

 

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować