Grudzień to pierwszy miesiąc zimy, który upłynął nam w minionym już roku pod znakiem… jesiennej pluchy. Na szczęście na Centrum Druku 3D każdego dnia świeciło słońce, czego kulminacją była nasz cykl artykułów nt. weterana branży RepRap w Polsce – arthx`a oraz aukcja charytatywna, w trakcie której zbieraliśmy dla niego pieniądze. Oprócz tego w grudniu najczęściej czytanymi tekstami były informacje branżowe z kraju (m.in. o Omni3D uruchamiającym swój punkt w Leroy Merlin czy Wulfnorze otwierającym swoją Spółkę produkującą drukarki 3D i elektronikę) i ze świata (m.in. o planach sprzedażowych drukarki 3D daVinci przez Kinpo Group).

Zima

Podobnie jak w październiku w grudniu również opublikowano łącznie 63 artykuły, które zostały skomentowane 201 razy. Oto zdaniem naszych czytelników, najlepsza dziesiątka z nich…

WORRP mini Wielka Orkiestra RepRapowej Pomocy – wspomóżmy pioniera druku 3D w Polsce !!!

arthx to jedna z pierwszych osób, która zaczęła w Polsce przygodę z RepRapem i niskobudżetowymi drukarkami 3D w ogóle. arthx prowadził pierwszego bloga opisującego samodzielny montaż RepRapa, był też tą osobą, która namówiła właściela firmy Plastspaw do zajęcia się produkcją filamentu. Niestety poważna choroba wpędziła go w problemy finansowe pozbawiając praktycznie środków do życia. Wspólnie z innymi członkami społeczności postanowiliśmy go wspomóc. Uruchomioną przez nas aukcję charytatywną wygrała inna wielce zasłużona dla branży firma – Monkeyfab, czyli Admin i Dr. Plama z RepRapForum!

Omni3D Leroy Merlin mini Omni3D i pierwszy PrintShop w Leroy Merlin w Poznaniu

Wywiad z Kamilem Dziadkiewiczem nt. otwarcia przez Omni3D pierwszego punktu usługowego z drukiem 3D w Poznańskim Leroy Merlin. Był to zarazem jeden z najczęściej komentowanych artykułów miesiąca. Jak zresztą każdy w którym pojawia się nazwa tej zacnej firmy 🙂

Źródło: www.3d-printers.pl Wulfnor wychodzi z undergroundu, czyli Hbot3D, Sunbeam 2.0 i 3D Printers sp. z.o.o.

Arka Śpiewaka, czyli Wulfnora nikomu przedstawiać nie trzeba. Twórca elektroniki Sunbeam (obecnie w wersji 2.0) oraz drukarki 3D Aluminus Trident oficjalnie uruchomił swoją działalność w postaci spółki 3D Printers Sp. z o.o. Do Sunbeam 2.0, którą można już zamawiać wkrótce dołączy długo oczekiwana drukarka 3D – Hbot.

Lady Gaga mini Lady Gaga w kreacji z drukarki 3D

Jedna z największych obecnie gwiazd muzyki POP na świecie, zaprezentowała się niedawno w niezwykłej sukni wydrukowanej na drukarkach 3D przez belgijskie Materialise!

Marek Ryszka mini „Jaką drukarkę polecacie kupić i co się opłaca drukować?”, czyli ręce opadają…

Pierwszy na naszych łamach artykuł ekspercki autorstwa Marka Ryszki – właściciela jednego z najdłużej działających w branży sklepów internetowych z filamentem Devil Design. Kolejny mocno komentowany artykuł w grudniu!

David Miklas mini be3D, czyli uczmy się od braci Czechów

Wywiad z Davidem Miklasem z be3D, jednej z czołowych firm produkujących drukarki 3D w Czechach.

MAKE testy najlepszych drukarek mini Magazyn MAKE publikuje wyniki testów drukarek 3D

Jak co roku, jeden z najważniejszych magazynów branżowych MAKE: opublikował swoje zestawienie i ranking najlepszych niskobudżetowych drukarek 3D na rynku.

daVinci mini Czy tak wygląda pierwsza globalna drukarka 3D…?

Drukarka 3D daVinci 1.0 właśnie wchodzi na rynek. Za jej produkcją i dystrybucją stoi Kinpo Group – azjatycki gigant elektroniki użytkowej, który ma bardzo poważne plany jeśli chodzi o sprzedaż tego urządzenia. Czy tak właśnie będzie wyglądać pierwsza masowo kupowana drukarka 3D na świecie?

ProJet 1200 mini ProJet 1200 – mała drukarka 3D w przystępnej cenie, drukująca z żywicy

3D Systems w tym roku odskoczył znacząco od konkurencji, prezentując wiele nowatorskich urządzeń i rozwiązań. ProJet 1200 jest jedną z wielu profesjonalnych drukarek 3D, które zaprezentował. Jednakże w odróżnieniu od innych, w tym przypadku pojawiły się wątpliwości co do jego oryginalności. ProJet 1200 jest bowiem bardzo podobny do MiiCraft – innej drukarki 3D o pawie identycznych parametrach…

Najseksowniejsza drukarka 3D mini Ranking najseksowniejszych drukarek 3D, czyli czy drukarka 3D musi być brzydka?

Na koniec – ranking najseksowniejszych drukarek 3D na świecie przedstawiony przez portal 3D Printing Industry oraz mój własny ranking najładniejszych drukarek 3D w Polsce.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować