Grudzień, czas Świąt Bożego Narodzenia i nieubłaganego końca roku, zakończonego zabawą Sylwestrową. Mimo, iż mamy zimę, w tym roku dość wyjątkowo obyło się bez śniegu, a temperatura za oknem sięgała momentami aż +10ºC.  Na CD3D końcówka roku upłynęła pod hasłem premier nowych drukarek 3D oraz kampanii polskich firm na Indiegogo. Swoje nowe urządzenia zaprezentowały ZMorph, w naszym zestawieniu pojawiły się również wchodzące na polski rynek Ultimaker 2, Flashforge Dreamer oraz Fabrilo i Trinity. Na indiegogo o sukces w dalszym ciągu walczy Roller Printer jak również słynne drewniane zegarki Jelweka. Oprócz tego dużym powodzeniem cieszyła się recenzja XTC-3D – materiału do wygładzania wydruków 3D oraz wrażenia z wdrażania ReptierServer przez Krzyśka Matusiewicza.

W grudniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 60 artykułów, które skomentowano 109 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów grudnia…

Zmorph-2.0.S-1

ZMorph wprowadza nową generację swojej drukarki 3D

ZMorph to jedna z najbardziej znanych polskich drukarek 3D na świecie. W grudniu firma zaprezentowała nowy model swojego urządzenia wyposażonego w wymienne głowice do drukowania 3D, frezowania jak również drukowania tak nietypowymi materiałami jak np. czekolada.

Jelwek Watch

Drewniane zegarki Jelweka drukowane na drukarkach 3D trafiają na Indiegogo!

Jelwek – znany i ceniony producent niskobudżetowych drukarek 3D z Rzeszowa uruchomił na Indiegogo kampanię crowdfundingową swoich unikalnych zegarków drukowanych z kompozytu PLA i drewna – laywoo-D i woodFill.

Karolina Bołądź

Jak dorosnę, chcę być taki jak Karolina z Zortraxa

Karolina Bołądź – współzałożyciel i COO Zortraxa została zaproszona do grona jurorów prestiżowego konkursu start-upowego TechCruncha w Las Vegas. Oprócz niej w gronie oceniających będą takie nazwiska jak 50 Cent, Martha Stewart, czy prezes MakerBota – Jenny Lawton.

Allegro - Velleman

Drukarki 3D z Allegro – wciąż DZIKI ZACHÓD czy miejsce godne polecenia?

Raport z rynku drukarek 3D na Allegro i próba odpowiedzi na pytanie, czy to dobre miejsce do zakupu pierwszego urządzenia tego typu?

NAGRODY BRANŻOWE NAGRODY BRANŻOWE CD3D 2014

Zapowiedź organizacji pierwszego, historycznego plebiscytu branży druku 3D na najlepszą firmę, drukarkę 3D, wydarzenie i osobistość 2014 roku.

Roller Printer 01

Roller Printer – polska drukarka 3D na Indiegogo

Roller Printer to kolejny polski produkt, który próbuje podbić Indiegogo. Stylowa delta w solidnej, metalowej obudowie i całkiem przystępnej cenie.

XTC-3D

XTC-3D – recenzja materiału do wygładzania wydruków

W zeszłym miesiącu informacja nt. XTC-3D – materiału do wygładzania wydruków spotkała się ze sporym zainteresowaniem czytelników, nic zatem dziwnego, że recenzja tego materiału cieszyła się równym powodzeniem.

Nowe drukarki 3D w zestawieniu

Dużo nowych drukarek 3D w zestawieniu: Fabrilo, Sygnis Flashforge Dreamer, Trinity i Ultimaker 2

Informacja o wstawieniu do zestawienia drukarek 3D aż 4 modeli nowych urzadzeń.

Największa drukarka 3D na świecie

Wszyscy chcą robić „największe”, „najszybsze”, „najtańsze” lub „najsolidniejsze” drukarki 3D. Nie mogą po prostu zrobić „dobrą i łatwą w obsłudze”…?

No właśnie… Czy rynek faktycznie potrzebuje “największych”, “najszybszych”, “najtańszych” drukarek 3D? Czy może zadowoli się po prostu “najlepszą”?

Drukowanie z programem Repetier Server

Krzysiek Matusiewicz i jego wrażenia z wdrażania i wykorzystywania RepetierServer w drukowaniu 3D.

 

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować