Kwiecień rozpoczął się od mocnego uderzenia w postaci… serii artykułów Prima Aprilisowych, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Aż szkoda, że część z nich nie okazała się prawdą… Ponadto w kwietniu Zortrax opublikował swoje wyniki finansowe za 2015 r., 3DGence zainstalowało na Politechnice Śląskiej farmę drukarek 3D, a Omni3D wycofało się z projektu swojej elektrowni wiatrowej. Co jeszcze cieszyło się zainteresowaniem czytelników…?

W kwietniu na łamach CD3D opublikowaliśmy łącznie 90 artykułów, które skomentowano 186 razy. Oto dziesięć najpopularniejszych i najchętniej czytanych artykułów kwietnia 2016:

Zortrax-logo

Zortrax publikuje wyniki finansowe za 2015 r.

Zortrax opublikował w kwietniu swoje wyniki finansowe za 2015 r. Ponad 8 mln PLN zysku i 5500 szt. sprzedanych drukarek 3D czynią z firmy bezsprzecznego lidera polskiego rynku producentów tego typu urządzeń.

10 biznesów związanych z drukiem 3D

10 pomysłów na rozpoczęcie biznesu w branży druku 3D

W marcu jednym z najpopularniejszych artykułów było 10 największych mitów jakie narosły wokół technologii druku 3D. W kwietniu kontynuowaliśmy ten wątek proponując 10 pomysłów na rozpoczęcie własnej działalności w tej branży.

c5dcb73894b1d291fc407900cd935473_original

Odpicuj swoje wydruki z Polymaker

Polymaker wystartował na Kikcstarterze z dość ciekawym pomysłem na stację do wygładzania wydruków w oparach alkoholu. Urządzenie cieszy się bardzo dużym powodzeniem, a firma zebrała do tej pory już ponad ćwierć miliona dolarów.

carbon3d1

M1 – drukarka 3D firmy Carbon drukująca w super szybkiej technologii CLIP wreszcie dostępna na rynku!

Na temat Carbon i technologii CLIP opublikowaliśmy już niezliczoną ilość artykułów w serwisie. Tym razem mieliśmy po raz pierwszy możliwość przedstawić finalną wersję drukarki 3D drukującej w tej rewolucyjnej technologii.

3DGence PŚ

3DGence tworzy wspólnie z Politechniką Śląską farmę drukarek 3D

3DGence uruchomiło wspólnie z Politechniką Śląską projekt farmy drukarek 3D, która ma służyć zarówno studentom uczelni jak również firmom i osobom fizycznym.

PrintedHealth-08 Relacja z konferencji medycznej Printed Health w Krakowie

W kwietniu, w Krakowie na terenie ASP odbyła się dość ciekawa konferencja medyczna poświęcona wykorzystaniu technologii druku 3D w tym obszarze. Ponad 100 uczestników miało okazję wysłuchać wykłady czołowych specjalistów w tym zakresie.

Stary wiatrak

Omni3D zwraca pieniądze za swój nieudany projekt na Kickstarterze

Omni3D zamknęło swój projekt elektrowni wiatrowej wykonanej przy udziale drukarek 3D. Firma zdobyła spore dofinansowanie na Kickstarterze, niestety w obliczu jego porażki – zwraca pieniądze swoim darczyńcom.

4d

Czwarty wymiar druku 3D

Łukasz Długosz bierze na warsztat technologię druku 4D i prezentuje różne jego aspekty i obszary.

nowoczesne-wnetrza-bezowa-kuchnia_355966

15 drukowanych przedmiotów, które mogą Ci się przydać w kuchni

Drukarka 3D w kuchni to niekoniecznie mityczne “gastrodrukarki 3D“. Za pomocą zwykłych niskobudżetowych drukarek 3D można wykonać szereg mniej lub bardziej przydatnych przedmiotów codziennego użytku.

10 sukcesów z Kickstartera

TOP 10 drukarek 3D, które zdobyły najwięcej pieniędzy na Kickstarterze

Zwycięska kampania Kickstarterowa włoskiego OLO skłoniła Paulinę Winczewską do przygotowania zestawienia 10 najlepszych projektów związanych z drukiem 3D, jakie odniosły sukces na największej platformie crowdfundingowej na świecie.

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie dzisiejszego konkursu i odpowiedź, który z wczorajszych artykułów był prawdziwy?

Na koniec lista naszych Prima Aprilisowych żartów, które w tym roku cieszyły się największym w historii naszego serwisu powodzeniem. Konsulting prenatalny 3D, Janusz Wójcik doradcą w Ministerstwie Rozwoju oraz dostawa Zortraxa Inventure, na którego czekamy od stycznia – udało nam się nabrać mnóstwo osób, ale koniec końców wszyscy się świetnie bawili.

Grafika: [1]

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować